Skocz do zawartości

PZL 37 Łoś - depron/DTFB


mankoot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A dziękuję Mistrzu ;)  To drugi po dromaderze narysowany przeze mnie od podstaw  Różnicowanie jest +/- 35% , przy pochyle lotkami, i dołożeniu kierunku skręca widocznie lepiej, niż na samych lotkach i wysokości. Nie ustawiałem więcej bo na ziemi przy gazie na 50% i wychyleniu kierunku na maxa jeden silnik się zatrzymuje, i trochę miałem stracha że spadnie. Po nabraniu wysokości i wyłączeniu napędu szybuje w miare,  jak na takiego klocka.

 

Srodek ciękosci jest gdzieś w okolicy 1/3 skrzydła :) wyważałem na "czuja". Usterzenie w skali, nic nie powiększałem w stosunku do planu z monografii. Malowanie bedzie, jak znajde czas, i farby. Kadłub kanciaty, ale może troche depronu i szlifowania coś poprawi. Następny lot już po liftingu.

 

Było i tak :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

post-9416-0-17034400-1432232789_thumb.jpg

 

idzie powolutku...

 

Pomalowałem Łosia  - farba to emolak do kaloryferów + pigment z casto. Pierwsza warstwa schnie. 

Na budowę poszło :

 

dwa arkusze pianki oklejonej papierem,

arkusz depronu na gondole i garb,

kawałek styroduru 5cm na kabinki 

1m drutu na podwozia,

chińskie pałeczki do jedzenia

 
hotglue, poxipol.

 

odbiornik Turnigy 

Lipo 2200 

4 x serwo 9g

2 x budget 2220/10

2 x esc 30 A 

2 x smigło 11x4,5 jakieś do koptera L/P

4 x kółka 60mm

1 x kółko 20mm

 

Jak wyschnie, to zważę.

Jeszcze oznaczenia, i drugie podejście do latania. Mam nadzieję, że nie ostatnie :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Witam. Od jakiegoś czasu myślę nad budową łosia z depronu, niestety z mojej strony w grę wchodzi tylko rysowanie planów ręcznie. Niestety na to przy małym synku brak czasu i możliwości zaadoptowania pokoju na biuro projektowe. Można prosić o jakieś plany? Latacie na kukułek w Sosnowcu?

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.