Skocz do zawartości

Dobór lekkiego wyposażenia.


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo można go później przenieść, dodatkowo ma wyjście 8 kanałów i poziom sygnału - po odpowiednim założeniu zwór. 

 

Mam taki i teraz robi za przekaźnik do symulatora. Pracował już z płytką z openaero. Jest po prostu fajny.

 

Przepraszam, za pomylenie imienia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak, ale trochę zniweczyłoby to mój plan walki o każdy gram a tak sobie postanowiłem .. Można by i kupić pakiet 2200 mAh do tego modelu, bo potem mogę ten pakiet wykorzystac w innym ;) Full range też mi tu nie pomoże bo po 150 metrach nie będę już widział modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły odbiorniki, jestem pod wrażeniem tego maleństwa po lewej stronie :) Z lutowania przewodód serw do płytki muszę zrezygnować. Odstępy między pinami są zbyt małe by się tam solidnie wlutować i w każdej chwili istniałoby ryzyko, że coś puści. Na szczęście w zestawie z odbiornikiem przyszedł komplet mikrozłączek. Gdyby już jednak coś nie tak poszło to awaryjnie zamówiłem V8R4-II.

 

Lewy 1.6 g, prawy 2.7 g

 

F6SG6t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako początkujący, pomimo dość dojżałego wieku modelarz latający głównie motoszybowcami, zapragnąłem przez zimę skonstruować coś lekkiego z depronu. Zbudowałem modelik na wzór Jaka o rozpiętości 800 mm. Starałem się jak mogłem, ale waga wynosi 195 g. I nie wiem jak ją jeszcze zbić.  Na razie wykonałem "loty" w mieszkaniu tylko w zawisie i stwierdziłem że silnik rwie już na umiarkowanej mocy (50-60%). Silnik to: E-Max FG 2205  (68W), pakiet 2S 440 mAh, regulator Budget 10 A. Mam dwa śmigła: gws 8x4 i  EP 7x6. Z braku doświadczenia w tej dziedzinie modelarstwa, chciałbym  wiedzieć czy ten model ma szansę latać (majestatycznie) w hali, czy lepiej nie ryzykować i latać tylko na łace w spokojnym powietrzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no no .... modlę się o pogodę od poniedziałku .. jak dopisze to zaczną się ćwiczenia :) jak widać Fury daje radę :)

 

 

Tadeuszu, co do hali niestety nie podpowiem :(


Czy mógłby Pan wstawić, co ostatecznie zamówione do tego modelu, proszę zdać relację ze złożenia :)

 

Jaki Pan !! 

 

Kacper jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redi tu flaj :)

 

pg22li.jpg

 

Doszło kilka kropel kleju i ostateczna masa modelu 310 gram jak najbardziej zadowalająca :) Wsadziłem jednak V8R4-II, nie chciało mi się bawić z mikrozłączkami w planowanym odbiorniku a różnica wagi około 1 gram.

 

RZn8A5.jpg

 

Nie ma problemów z wyważeniem, obecnie bardzo minimalnie leci na ogon, ale nie będę nic robił bo może się okazać to  całkiem wskazane. Po lotach się okaże, ale póki co pogoda nie daje szans na oblot :( Pozostaje trenować zawis w pokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po niemal 2 tygodniach wyczekiwania na pogodę dzień sprzed końcem urlopu powiedziałem sobie - teraz albo nigdy ! ;) Nie jest to moja wymarzona próba nowego modelu z racji wichury a te 300 z kawałkiem gramów okazało się niczym bezbronny liść. Przez to lot odbywał się na większej wysokości. Lądowanie tragiczne z bocznym wiatrem, bo łąka na której stałem bardzo wąska a nie chciałem lądować z za pleców od strony sąsiadów. Na domiar złego lot odbywał się bez SK. Poszło serwo i wyłamane były 3 zęby na dużej zębatce serwa. SK był porzez to w "neutrum", ale z lekkim luzem i dyndał na lewo / prawo w zależności od położenia modelu względem wiatru. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony, że w ogóle poleciał i dał kupę frajdy. Teraz czekam na bezwietrzną pogodę i regulację pod 3D i dużo spokojniejsze loty, ale to niestety dopiero za 3 tygodnie. Nie widzę powodu zmiany silnika na mocniejszy :) Obecny ciąg około 570 gramów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.