Skocz do zawartości

jaki bec?


Krzysiek M

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nieśmiało zapytam moderatora.Jakie jest napięcie pakietu pięciocelowego NiMh 6V po naładowaniu,oraz jakie jest napięcie LiPo 2S po naładowaniu.

 

Znam. Ale co to ma do rzeczy? Moja uwaga dotyczyła serw, że nie należy bezkrytycznie podnosić napięcia. 

 

Powiem więcej. Do wymienionych serw mam zasilanie LiFePO4 i stosuję 2 diody krzemowe 10A. Właśnie po to, aby obniżyć napięcie.

 

PS. Jako moderator nie mam patentu na wiedzę. Jestem modelarzem jak każdy tutaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towerpro mg995, mg996r. Przy napięciu <5V działają bez problemów, powyżej 6V zaczynają kopać, grzeją się, palą, i co tam jeszcze chcesz. Producent podaje do 7,2V.

 

Kolego na wlasne zyczenie palisz te serwa bo nigdzie nie moge znalezc informacji ze dzialaja powyzej 6v poza tym w nazwie nie ma HV

 

PS. Jako moderator nie mam patentu na wiedzę. Jestem modelarzem jak każdy tutaj. 

 Chyba nie każdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 10A burst to to może z 2s. Z 6S niemożliwe.

 

Edit. Wojtek mnie uprzedził :-)

 

A tak między nami mówiąc, to producent powinien dostarczać charakterystyki takie, jak tu:

 

http://botland.com.pl/przetwornice-step-down/2754-przetwornica-step-down-d24v50f5-5v-5a.html

 

Przynajmniej wiadomo, czego się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

wracając na chwilę:

225 MG to od lat wychwalane serwa i zgodzę sięz Viperem, że stosunek jakosci do ceny jest bezkonkurencyjny. Mam  jednak nadzieję, że kiedyś zastosujesz Marcinie np. 7245MH i poczujesz różnicę :). Brak możliwości oceny róznicy wynika faktycznie z braku naszych umiejętnosci ale wszystko przed nami.

Co do serw cyfrowych; w końcu nie ze snobizmu czy dla ozdoby najlepsi piloci używają cyfrowych serw w modelach 3D.

 

Ja bardzo lubię 3D choć mój najwiekszy model do 3D jest pod 3S i ma 110 cm rozpiętości a co do umiejetnosci w 3D to długa droga przede mną.

Uważam, że wszędzie tam gdzie zaczynamy ostrzejsze latanie (3D, Jety, laminatowe szybowce - nie znam klas (więć bez urazy CzyNo i Kamyczku (ale te zaawansowane) powinniśmy zabezpieczyć fundusze na dobry model i dobre wyposażenie.

Ze strony sklepu F3M jest pewne hasło: "Z dobrym modelem szybciej staniesz się dobrym pilotem".

I ja się z nim zgadzam, jak kupimy 3D z HK to raz będzie lepszy raz gorszy, jak odłożymy kasę na Extreme Flighta, Precison Aerobarics czy Sebarta, Pilot RC, Aeroworks itp. to zawsze będzie bdb.

 

Charakterystyki, o kórych pisze Tomasz powinny być obowiazkowe.

 

Rozpisałem się, wracajac do tematu: Krzysiek M - dla ciekawości możesz zajrzeć do instrukcji Jesti Sbec, o kórym pisałeś wcześniej (zobaczysz pewne spadki możliwości podania danej ilości amperów w zależności od napiecia wejsciowego) http://www.jetimodel.com/en/katalog/Accessories/BEC-Regulators-Switches/@produkt/SBEC/

Generalnie to co podaje HK to zawsze paramaetry maksymalne i nie zawsze prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał poczytałem trochę , już jakiś czas siedzę nad tym becem i postanowiłem zamówić i wybrać opcję kolegi TeBe.
Zobaczymy co z tego wyjdzie wziąłem tę opcję http://botland.com.pl/przetwornice-impulsowe/2580-przetwornica-step-down-d24v90f5-5v-9a.html 

Myślę że mi posłuży na długo i będzie toto działać bez zarzutów ;)
Jeszcze raz dzięki Panowie za sugestie i wszelaką pomoc , jak do mnie dotrze to dam znać jak się sprawuje :)

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

OK. To ciekawe gadżety. TeBe ma dar do wyszukiwania ciekawych rozwiązań. Ja od TeBe'go zamówiełem 2 płytki "do zasilania serwomechanizmów".

Bo "wąskim gardłem" jest jeszcze odbiornik. Zazwyczaj 2A to max jaki może przez niego przejść.

 

Powodzenia i samych udanych lotów!

 

P.S. ciekawostka do serw: http://hobbyking.com/hobbyking/store/__52856__HobbyKing_8482_Compact_20A_Watt_Meter_and_Servo_Power_Analyzer.html?utm_campaign=210115.SM&utm_content=91922151&utm_medium=email&utm_source=EDM

Edytowane przez M.Ch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale mozesz to czyms potwierdzic ze przez odbiornik nie przejdzie wiecej niz 2A (rozumiem ciągłego prądu)

 

cytuje tutaj post kolegi bubu

"1 mm scieżki 35mikrometrow (najczęściej spotykana grubość,niepocynowanej) przenosi prąd od 3 do 6A (w zależności od temperatury). Pocynowanie jej znacznie podnosi obciążalność. Scieżki między pinami zasilania w odbiorniku mają zazwyczaj powyzej 2mm i są grubo pocynowane. Nie masz nigdy szans upalenia ścieżek. Najwyzej piny-gniazdo wtyczki tyle nie przenoszą, ile ścieżki."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilku dyskusji na forach chciałbym zauważyć, że duży prąd pobierany przez serwa może nie być problemem dla wewnętrznej ścieżki zasilającej w odbiorniku, ale może spowodować spadek napięcia na wejściu zasilającym odbiornika. Nie bardzo jest tam jak podłączyć grube przewody, więc spadek może być znaczący i może powodować problemy z działaniem odbiornika.

 

FUTABA pisze tak:

 

"I am wondering about the amp draw on my receiver. I am using eight S9351's, three S9352's and one S9252's, each in its separate channel. What effect will these have on my receiver and can it handle the load?

 

The receiver will not have a problem with the number or type of servos used. A large number of servos, such as the number that you are using, could cause the battery voltage to drop below what the receiver requires. You would want to make sure that your servo and battery wiring could handle the current needed from the servos without giving you much voltage drop. "

 

Drugi przykład - jednak wskazujący na problemy z wydajnością prądową odbiornika - GRAUPNER na stronie 5 instrukcji odbiornika GR-16 zaznacza, aby serwa High Power podpinać tylko do pionowych złączy, nie używać poziomych. Sugeruje również niesmiało ("if necessary") zasilanie serw High Power poza odbiornikiem.

http://www.graupner.de/mediaroot/files/33508_Kurzanleitung_en.pdf 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ze Spektrum'a mam odpowiedź:

The contacts are rated at 2A.. If you are going to draw more current than that, you want to use a different receiver (one with EC3 battery connections) or a separate power bus.

Spektrum ma odbiornik (2 szt) 9 i 12 kanałów zdolny przenosić 30A ciągłego i 50A chwilowego. Kosztuje chore pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.