Skocz do zawartości

modul 2,4 konwersja - warto?


toofast

Rekomendowane odpowiedzi

(...). Jedyne co przeszkadza to dlugasna antena :)

Jeśli to ma być jedyny powód a pozatym wszystko gra i Ci wystarcza to nie ma sensu ani kupować modułu ani drugiej aparatury.

35mHz to dobre systemy o często większym i pewniejszym zasięgu niż nowe 2,4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam przyszlosciowo, staram sie nie kupowac nic na zapas :) Wszystko dziala pieknie, ale calosc ma juz kilkanascie lat (!) a odbiornik (na kwarcu) przetrwal kilkadziesiat solidnych kretow i kilka wilgotnych nocy w polu kukurydzy. Zasiegu rzeczywiscie nigdy nie stracilem - choc czesto latalem na progu widocznosci. Jedyne co mnie martwi to to ze kiedys moze odejsc do krainy wiecznych lowow i wtedy jesli w ogole gdzies zdobede odbiornik qpcm i zestaw kwarcy to taki zakup moze okazac sie nie oplacalny - za ta cene mam 2 odbiorniki i modul 2,4 a do tego jakis maly pakiecik :)

 

365zl + przesylka + kwarce ~ ponad 400zl za sam odbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz to powiedzenie: lepsze jest wrogiem dobrego?  ;)

Jeśli nie planujesz zmiany systemu to szukaj używanych i powinno wyjść dużo taniej, trafiają się nieraz całkiem fajne oferty, nierzadko od tych co przesiedli się na 2,4 :D

Jak napisał wyżej Przemek, systemy 2,4 wcale nie są bez wad  ;) choć pewno prędzej czy później i tak się na niego przesiądziesz :) , choćby dla telemetrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli juz zdecyduje sie na 2,4 to lepiej brac sam modul czy nowy nadajnik ? Taniej wyjdzie modul ale jak padnie mi pozniej cos w leciwym nadajniku to bedzie kolejny wydatek - nowy nadajnik. A modul trzeba bedzie "opchnąć".

Starszy sprzęt jest z reguły bardziej wytrzymały. A nawet jeśli coś mu się stanie, to przełożysz moduł do nowszego nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.