Skocz do zawartości

Jakie łoże?


Paweł40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zamówiłem sobie samolot pod silnik 0.25 - 0.28 . Mam silnik 0.25 i Nie wchodzi do tego łoża (łoże oryginalnie wklejone w kadłub) - łoże jest za duże. To jest bardzo mocny silnik, ale o małej pojemności (1,5 cm3) I nie wiem, czy jak kupie łoże do silnika 1,5 - 2,5 ,to czy ten silnik wejdzie i będzie idealnie pasował?

 

 

 

 

 

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny młody, który chyba próbuje zaistnieć. Jak można pytać o coś kompletnie nie mając rozeznania w tym o co pyta? Napisałeś, że mieszkasz 200 m od sklepu modelarskiego RC. Skoro tak to korzystaj z porad prowadzącego ten interes p. Krzyśka, będzie w sklepie jutro pojutrze i w sobotę. Rozmowa z nim wiele ci wyjaśni.

 

EDIT:

 

Paweł40 napisał/a:

I nie wiem, czy jak kupie łoże do silnika 1,5 - 2,5 ,to czy ten silnik wejdzie i będzie idealnie pasował?

napisałem od 1,5 do 2,5 , a nie od 1,5 do 5

 

Napisałeś tylko tyle, że łoże w modelu przewidziane jest na silnik .25 - .28. Oznacza to, że model przewidziany jest na silnik 4 do 5cm3. Ty piszesz, iż posiadasz silnik 4cm, ktory jest za "mały" do łoża, dalej wspominasz o silniku 1,5cm, a jeszcze potem o kolejnych dwóch.

Czy na pewno wiesz co posiadasz?

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyciąłem stare łoże,

No to się, niestety, pospieszyłeś...

Z linka wynika, że masz silnik 0.09 (czyli 1.5 cm?), a model potrzebuje silnika 0.25 - 0.28 (czyli 4-5 cm?). Masz za mały silnik - dlatego nie pasował ci do fabrycznego łoża.

 

Silniczek powinien pasować do wskazanego przez ciebie łoża, tylko co z tego, skoro nie uciągnie ci modelu?

 

 

Jak to mówą: łatwiej kijek obcienkować, niż go potem pogrubasić, a pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł... :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się, niestety, pospieszyłeś...

Zdaje się, że temat AP 09 i modelu do niego był ostro wałkowany przez kolegów: modelarz 316, mrcedes clk i Pawel40 (czasami piszą piszą z tego samego IP, to chyba się znają).

 

PS

Coś mi świta, że jednemu z nich, kasując posta :( wprost napisałem, że 0,09 to nie jest 0,25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ktore wskazałeś - regulowane - będzie pasowało ale... Do tak małego silnika 0.09 jest ono zbyt masywne i wielkie. Jeszcze raz proponuję byś przeszedł się do sklepu i sprawdził na miejscu kilka łoży zanim wybierzesz to właściwe. Na pewno w sklepie jest i ten silnik i nie jedno łoże.

Ale po co ci do tego silnika skoro już wiesz, że nie nadaje sie on do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz proponuję byś przeszedł się do sklepu i sprawdził na miejscu kilka łoży zanim wybierzesz to właściwe. Na pewno w sklepie jest i ten silnik i nie jedno łoże.
Wiem, bo w tym sklepie kupiłem ten silnik. Ale model mogę komuś odsprzedać i kupić sobie inny- pod słabszy silnik. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym rozwiązaniem będzie sprzedanie słabszego silnika.
Tak myślicie? Ja dlatego bym wolał kupić inny model, bo mój kolega rozbił spaliniaka, który miał silnik ok. 4cm3 i strasznie podoba mu się ten model i pasował by silnik, więc chyba jednak odsprzedam mu ten model i sam sobie kupie inny.

 

 

Ten silnik ma 1,5 cm3, więc jakiś Trenerek z oznaczeniem 20 był by odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.