Skocz do zawartości

Po kilku latach ciszy.... pytanie o CNC.


Ghandi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Dawno mnie już tu nie było, oj dawno :) Modelarskie hobby musiało być na chwilę odłożone na bok, świetnie się tym bawiłem, jednak proza życia i brak możliwości rozciągnięcia doby w nieskończoność wymusiły pewną priorytetyzację zajęć.

 

Tymniemniej, okołomodelarsko lecz ciągle coś sobię dłubię, a to transformator Tesli a to inne wynalazki ;)

 

Tym razem szukam pomocy w obróbce metali.

 

Potrzebuję wykonać element z mosiądzu - dokładniej rzecz ujmując - dwa elementy (drugi wkręcany w pierwszy).

Gdybym miał tokarkę to pewnie sam bym sobie jakoś poradził, no ale na 43 metrach mieszkania wstawienie tokarki mogłoby wywołać u żony, 2 dzieci, 2 papug i psa nieco stresu :D

 

Czy wśród szanownych kolegów i koleżanek znajduje się ktoś z zacięciem do obróbki metali, najfajniej gdyby miał dostęp do maszyn CNC ?

 

Oto co mi chodzi po głowie - zgrubna wizja z wymiarami ogólnymi - walec z mosiądzu o średnicy 30mm, długości ok 90mm oraz wkręcana "końcówka" 

post-11-0-45226200-1424162230_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Paweł, pierwsza sztuka do prototypu może być wykonana jakkolwiek, to fakt, ale wolałbym zacząć od razu profesjonalnie, jeśli projekt wypali będzie potrzeba wyprodukowania kilku....tysięcy :) oby ;)

 

Także mam do wyboru - albo nauczyć sie CAD'a albo zlecić/zaprosić do współpracy kogoś, kto w tym środowisku porusza sie swobodniej niz ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Paweł, pierwsza sztuka do prototypu może być wykonana jakkolwiek, to fakt, ale wolałbym zacząć od razu profesjonalnie, jeśli projekt wypali będzie potrzeba wyprodukowania kilku....tysięcy :) oby ;)

 

Także mam do wyboru - albo nauczyć sie CAD'a albo zlecić/zaprosić do współpracy kogoś, kto w tym środowisku porusza sie swobodniej niz ja :)

 

Jak będziesz potrzebował kilka tysięcy to daj znać .. z chęcią się zajmę produkcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz potrzebował kilka tysięcy to daj znać .. z chęcią się zajmę produkcją.

:) szukam raczej kogoś kto od początku będzie zainteresowany projektem a nie kiedy będzie sobie można wejść na gotowe :) Zakładów chętnych do produkcji są dziesiątki, jeśli nie setki. Nie zależy mi jedynie na produkcji, zależy mi na pasji, na ciekawości, na odkrywaniu. Nie odbieraj tego jakoś specjalnie osobiście, od dwóch lat szukam inwestora do projektu wartego ok 3 mln ;)

 

Pokazuję prototyp, wyliczanki, biznesplany, wszyscy kiwaja głowami, analitycy zachwyceni... i od dwóch lat dostaję informację - no tak, faktycznie, kiedy pan zbuduje wersję produkcyjna to będzie petarda (w ciągu 4 lat generuje się ZYSK, nie przychód, ZYSK rzędu 8-14 mln w zależności od tego czy komuś bedzie się chciało pracować czy będzie jechał na leniucha).

Oj panie Bartoszu, złoty biznes!

- no to jak, wchodzi pan, panie inwestorze?

- no teraz to nieee... ale jak będzie miał pan gotowe to tak.

- Panie, jak ja będę miał to gotowe, to takich jak pan, zgodnie z pana słowami, u mnie będą kolejki stały...

 

;)

 

Także wiesz - dziekuje za propozycję, lecz na tym etapie zalezy mi na kims kto uwierzy w projekt i poświęci mu chwilę czasu, talentu i odwagi ;)

 

Tak czy siak - w ten weekend postaram się wykonac temat analogowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uogólniłeś pisząc : "Czy wśród szanownych kolegów i koleżanek znajduje się ktoś z zacięciem do obróbki metali, najfajniej gdyby miał dostęp do maszyn CNC ?" a teraz wynika, że szukasz sponsora i kogoś kto weźmie na siebie ryzyko a na to akurat nie mam czasu. Zaoferowałem tylko i wyłącznie produkcję ;)

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uogólniłeś pisząc : "Czy wśród szanownych kolegów i koleżanek znajduje się ktoś z zacięciem do obróbki metali, najfajniej gdyby miał dostęp do maszyn CNC ?" a teraz wynika, że szukasz sponsora i kogoś kto weźmie na siebie ryzyko a na to akurat nie mam czasu. Zaoferowałem tylko i wyłącznie produkcję ;)

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w projekcie.

 

Niedokładnie - finansuje oczywiście wykonanie potrzebnej mi części, nie potrzebuję sponsora :) interesuje mnie ktoś kto jak wcześniej napisałem - ma chęć i pasję. Całe "ryzyko" ponoszę ja, bo to z mojej kieszeni buduję :)

To zrób tysiące sztuk na takiej tokarce ... ;) powodzenia .. Typowy robot CNC wypluje takie elementy z mosiądzu średnio jeden co 25 - 30 sekund a kolega wspomniał o takim zapotrzebowaniu jak projekt wypali.

 

Dokładnie :) najpierw trzeba wyprodukować pierwszą sztukę, która została zaprojektowana w oparciu o poprzednie prototypy :) cóż, to zawsze jest najbardziej kosztowne. Potem jak kolega napisał - cnc i leci produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł masz racje,ja też nie jestem w stanie traktować tego poważnie

Tu na forum jest bardzo dużo podobnych tematów, z których nigdy nic nie wyszło.

We wszystkich tych tematach powtarza się jedno i to samo,zaczynają się od przechwalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper jak bym dostał dokładne parametry tego a nie rysunek poglądowy to mogę w ciągu 1 -2ch dni wygenerować g-kody  jedynie czego mi może brakować to postprocesor maszyny chyba ze masz typowe.

Jak takie dostaniesz to nawet zrobienie detalicznej ilości chyba nie stanowi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu nie stanowi zrobienie i jednej sztuki, ale zajmuje to czas na ustawienie itp. i jedynym ograniczeniem dla klienta jest cena prototypu .. U mnie się to wiąże z zatrzymaniem produkcji innego aktualnie idącego zamówienia a na kilkanaście maszyn, obecnie nowy klient musi poczekać dobre 3 tygodnie żeby go uwzględnić pomiędzy stalymi zamówieniami. Co do elementu jest na tyle prosty, ze kod można wygenerować w kilkanascie minut nawet na kartce papieru ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.