Skocz do zawartości

Budowa modelu spitfire'a o rozpiętośćci ok. 70cm


Rekomendowane odpowiedzi

Chowane podwozie w parkflyerowym deproniaku 70cm rozpiętości to taki trochę popularny tutaj "lotniskowiec" .... oczywiście, że nie ma problemu bo wszystko da się zrobić ale chyba chcesz za dużo naraz. Depron biały dostaniesz w większości sklepów modelarskich, porównanie depronów masz na forum, w Szczecinie chyba nie będzie kłopotu z wyborem tego materiału. Masz pół czołgu i pół statku, teraz jeszcze pół Spita oraz pół U-Boota i władasz w każdej płaszczyźnie od podwody aż do powietrza. Nie można określić czy depron 5 mm z rowkami się nada bo kij wie co tam tworzysz. Pewnie, że się nada tylko do czego? Pokaż cokolwiek, plany czy szkice, przedstaw wizję oraz to co już zrobiłeś i wtedy zadawaj pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chowane podwozie w parkflyerowym deproniaku 70cm rozpiętości to taki trochę popularny tutaj "lotniskowiec" .... oczywiście, że nie ma problemu bo wszystko da się zrobić ale chyba chcesz za dużo naraz. Depron biały dostaniesz w większości sklepów modelarskich, porównanie depronów masz na forum, w Szczecinie chyba nie będzie kłopotu z wyborem tego materiału. Masz pół czołgu i pół statku, teraz jeszcze pół Spita oraz pół U-Boota i władasz w każdej płaszczyźnie od podwody aż do powietrza. Nie można określić czy depron 5 mm z rowkami się nada bo kij wie co tam tworzysz. Pewnie, że się nada tylko do czego? Pokaż cokolwiek, plany czy szkice, przedstaw wizję oraz to co już zrobiłeś i wtedy zadawaj pytania.

Ok jutro coś wrzuce bo dziś czsu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spitfire_80cm_compleet_A3.pdf

To plany z

Spitfire - depron (na podstawie planów z flitetest)

mam lekkie problemy z pracą z nimi ,ale pierwszy raz posługuje sie czymś podobnym a rozpiętoś taka mała bo na A4 robione.

Planuję zrobić podobne malowanie.


Mowa o drugim z prezentowanych (ten czarny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagę tu chodzi o to iż wkleiłem plany (link) i coś poszło nie tak. Nie rozumiem co Plany ściągnołem z postu pt. Spitfire - depron (na podstawie planów z flighttest) z naszego forum ale nie od autora.Tylko drugiego modelarza robiącego równolegle do autora posta i tłumaczę wielkość bo nie mam drukarki A3 tylko A4 i dlatego ta wielkość (tak sądzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał

 

Wielkość drukarki w żaden sposób nie ogranicza wielkości modelu. Plany można powiększyć i pociąć na formaty A4, które drukujesz i sklejasz taśmą.

Zrobiłbym większy - minimum 1m rozpiętości, najlepiej ok. 1,2m - będzie lepiej latał, no i pomysł z podwoziem jest wtedy sensowniejszy.

Na stole model zawsze wydaje się duży, jak go zobaczysz na lotnisku to skurczy Ci się w oczach tak ze 2x. Przesadzam tylko trochę.

 

Pisz staranniej, używaj interpunkcji, czytaj co napisałeś, bo naprawdę momentami ciężko zrozumieć co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dobrze latasz ale taki maly rozmiar szybko sie kurczy w locie i ciezpo okreslic w jakim polozeniu go masz. Ja latam modelem o rozpietosci 80cm i nawet odlatujac na odleglosc polowy boiska i robisc manewry mozna sie potracic. Taki ok 1m bedzie lepszy. Jak pobierales plany z postu o "spitfire" to tam jest sporo informacji od kolegow co i jak. Sam budowalem i dzieki tym informacja model latal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie tego wydrukować w powiększeniu. :(

 

Wszystko się da. Opcja z drukarnią jest dla leniwych :P Ściągasz Adobe Readera za free z sieci. Otwierasz dowolnie wielki plik A3, A0 jaki chcesz. Dajesz drukuj wybierasz opcję broszury (ang. poster) zaznaczasz zeby dodał znaczniki cięcia i włallllaaaa. Możesz już tam przeskalować sobie plan. Później tylko trzeba pobawić się z nożykiem, linijką i taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.