Skocz do zawartości

czas zacząć ESA


o.patrykmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Po części tak ale wiadomo zawsze sie chce być tym najlepszym a ja to muszę zwalczać bo mam na tym op sesje i tak jak pan pisze przestaje mnie to bawić i biorę to  za poważnie  :angry:  :angry:  :angry:


i nie mogę sobie z tym poradzić


i tylko się porównuje czy nie jestem gorszy i co muszę  zrobić żeby być lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody jesteś a już świrujesz ;) Jeżeli mogę doradzić .. zmień myślenie bo nawet się nie obejrzysz a zostaniesz wrakiem człowieka. Chcesz być najlepszy - bądź Sobą bez względu na to jacy są inni i co pozornie robią lepiej od Ciebie !! Inni to szybko docenią .. Rywalizacja w życiu jest wskazana, ale nie zawsze pomocna. W Twoim obsesyjnym podejściu może Cię zniszczyć bo nie każdemu jest dane być najlepszym akurat w tym co by się marzyło. Ambicje i pierwsze porażki bezpowrotnie zniszczyły wielu sportowców ... a w modelarstwie liczy się towarzystwo i wspólna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryku :) to nie tak ! Po pierwsze na forum to jestem Kacper a nie Pan :) Jak Sam stwierdziłeś zaczynasz mieć problem z ciśnieniem bycia najlepszym. Dobre postanowienie, ale nie na początek. Popróbuj, podpatrz póki co lepszych i ćwicz do woli. Zobacz jak Ci to idzie i idź dalej tą drogą, ale nie nakładaj na Siebie presji bo może Cię to w pewnym momencie zacząć zawodzić i przerastać i zaczną się schody .. Jedyne co miałem na myśli - podejdź do tego na luzie i tak samo realizuj Swoje postanowienia. Nawet nie powątpiewałem, że w pewnym momencie nie możesz być w tym dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jakbym słyszał Piotrka ,

Chciał być najlepszy w pływaniu ,koszykówce ,piłce nożnej,narciarstwie,hokeju,tenisie stołowym ,a ze tak trudno, to zaczął równolegle z koszykówką grać w szachy.

Tam nauczył się przegrywać aby stać sie lepszym zawodnikiem.

Doszedł do 3 kategorii i dał spokój, bo dobrzy szachiści muszą temu poświęcić cały  czas.

Jednak przy szachownicy nauczył się skupienia i koncentracji co dało efekty w modelarstwie i tenisie stołowym..

Dobrze że zdajesz sobie sprawę ze swoich niedociągnięć .

Uwierz że dasz radę a będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.