Skocz do zawartości

JAk zmierzyc pobor pradu aby dobrac regiel?


throd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam musze kupic regiel dwukierunkowy do mojej lodzi. Aby dobrac odpowiedni powinienem zmierzyc amperaz. I teraz kombinuje tak. Mam zasilacz o regulowanym napieciu ktory pokazuje takze pobor pradu. Jezeli podlacze silnik to bede mial pomiar bez obciazenia, jezeli teraz zatrzymam wal silnika to bede mial pomiar pod maksymalnym obciazeniem. Czy wlasciwie kombinuje?? Czy prad zwarcia to ta sama wartosc co szczytowy pra pod maksymalnym obciazeniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik to jeszcze ojciec kupil i nic o nim nie wiem wiec dlatego chcialem pomierzyc. Zaraz skocze na google i poszukam jakis parametrow tego silnika. Chyba ze ktos mi ulatwi i zna jego parametry ponac jest dosc powszechny. Acha jeszce jedno kombiuje maksymalny amperaz w reglu mowi o tym jaki prad poda maksymalnie na sinik tak?? I mam jeszce pytanie czym grozi zle zestawienie tych wartosci czyli jezeli pobor obciazonego silnika jest wiekszy niz to co podaje regiel??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze to szczotka czy bez szczotka ??

 

Dla szczotki możesz mierzyć z zatrzymaniem wału ale to ryzykowne :D i trzeba szybko to robić.

 

Prąd regla to MAX prąd jaki może przez niego popłynąć bezpiecznie, ale prąd dobiera silnik nie regiel i w przypadku złego dobrania regla ( w doł) spalisz tranzystory, (w góre) będzie się regiel mniej grzał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To silnik szczotkowy bardzo popularny w samochodach rc. Moge zmierzyc to szybko bo jesli zatrzymam wal to momentalnie wyswietli mi wartosc na lcd zasilacza. Z tego co w necie wyczytalem to regiel powinien byc z okolo 30 A chwilowego pradu max. Jesli ktos zna ten silnik to prosze o podpowiedz czy dobrze mi sie zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przedstawiajac opisu ani fotki skąd mamy wiedzieć jaki to silnik. skoro kupił Twój ojciec to pewnie nic nowego? W samochodach to chyba 540 jest (?!) Szczotki sa tanie, nie lepiej upić nową z wiadomymi parametrami? Na tym twoim silniku muszą być jakieś oznaczenia więc odszukaj je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tego nie napisalem silnik to mabuchi rs 540. Bylem rzekonany ze napisalem o tym. No i inny silnik nie wchodzi w gre, ojciec dal za niego kiedys ze dwadziescia pare lat temu kupe kasy i jeszce w dodatku ciezko bylo wtedy zalatwic cos poza silnikiem z wycieraczek od wartburga. Ja tylko mam zamiar dokonczyc jego dzielo wiec silnik musi byc ten i to ten konkretnie egzeplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.