Skocz do zawartości

FMS Mitsubishi A6M2 Zero


Rekomendowane odpowiedzi

Zero z powiększoną przestrzenią i wsadzonym w nią większym pakietem zgodnie z oczekiwaniami pokazało pazury :)

 

Samolot potrafi latać bardzo szybko. Jest zwinny, ma naprawdę imponujące właściwości lotne. Zawraca niemal w miejscu, jest bardzo zwinny. Trochę nim dziś wiatr rzucał po niebie więc bałem się robić niskie przeloty nad samą ziemią, takie nagrania pozostawię sobie na inny dzień. 

 

Nie bardzo mogłem też dzisiaj stwierdzić, na ile dodatkowe 200 g w pakiecie utrudniło lądowanie, bo wiał wiatr z boku i na klapach lądowało mi się dziś bardzo źle, wolałem bez nich. Ale jeśli chodzi o start to Zero idzie w górę tak jak wcześniej, nie opiera się wcale. 

 

Z pewnością wydłużył się też czas lotu. Na pierwszym pakiecie po jakichś dziesięciu minutach wylądowałem, bo uznałem, że czas najwyższy a telemetria nie wyje bo coś źle połączyłem. Wyjmuję pakiet, sprawdzam, a tam po 3.95 V na każdej celi... Późniejsze loty były na wyższych obrotach, więcej gazu dodawałem, więc i "paliwa" szło więcej, ale spokojnie można założyć, że na 4s 4000 Zero pofruwa sobie nawet ponad kwadrans, o ile nie będzie się go piłować cały czas... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wciąż czekam na obiektyw do mobiusa ze zmienną ogniskową. Od miesiąca niby do mnie jedzie :( Zamiast jednak tęsknie wyglądać listonosza wolę latać, a nagrywam co się da i jak się da, choć jakość nie powala, bo to albo szeroko i ładnie tylko niewiele widać, albo dla odmiany wąsko i coś widać, ale pikseloza... 

 

Czekam dalej. Tymczasem krótki film o nieudanym ataku na samotny bombowiec. Pilot mówił, że na burcie miał napis Enola Gay, i leciał prosto w kierunku centrum miasta ... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to. Skrzydła ma jak Dromader, ale nie widziałem tego charakterystycznego garbu z kabiną. 

Co do bliskości, to jest to jedynie zamierzone przeze mnie złudzenie optyczne. Na pewno był przynajmniej kilkaset metrów wyżej ode mnie, jak nie więcej. Zwróć uwagę, że Zero ma rozpiętość 1400 mm, a Dromader (jeśli to on) 18000 mm, podczas gdy na filmie przy maksymalnym "zbliżeniu" jego rozpiętość wydaje się około trzy razy większa...

 

Zero ryzyka - musiałby na mnie zanurkować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo zauważyłem.

Na pewno nie były na tej samej wysokości skoro na filmie widać, że Zero jest trzy razy mniejsze od samolotu to musiało być sporo niżej. Szeroki kąt tylko nie pozwalał mi określić jak duża jest to różnica. Stąd pytanie jak to wyglądało na własne oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.