Skocz do zawartości

silnik ASP 1cm jaki model?


baxter12

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepie modelarskim RCABC widze silnikASP 1cm pojemnosci. za 100 zł.

cena wydaje sie atrakcyjna.. Nie wiem czy to dobre motorki.

 

Jakiej wielkosci modelik pasowalby do tego motorka?

Mysle o trenerku.

pozdrawiam

baxter

 

 

szczerze mówiąc?

 

olej ASP.

 

Serio...

 

Upierdliwy przy odpalaniu, wredny przy regulacji i kapryśny w powietrzu. Z mojego małego doświadczenia... powiem jedno - kupuj os max'a. Prosty w regulacji, pewny w powietrzu i miły w odpalaniu. mam ASP i Os'a i roznica jest naprawde odczuwalna na korzysc osmax'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o trenerka to może być coś większego w okolicach metra rozpiętości np Herr: Clou Ranger (KIT), Wicherek 10 itp "starsze" konstrukcje, kiedyś swobodnie latające, a teraz z powodzeniem nadające się pod RC.

Na forum jest ładny Pfaltz E (z planów RCR - tylko nie wiem, czy nie elektryk), Her Aqua Star (ale elekryk).

Dużo modeli z KITów Guillows jest pod takie (częściej mniejsze) silniczki. W Guillowsie raczej te z Giant Scale.

Ktoś na forum używa w motoszybowcu.

Można też montować go w modelach styropianowych - mam podobny silniczek (Norvel/Kamdax) i latałem w Mig15 (styropian Kamdax) i F4U (styropian GWS).

 

Teraz bardzo brakuje czasu, ale kiedyś, za kilka lat :] Stukas właśnie Guillowsa będzie jego następnym miejscem.

 

PS

Mój akurat nie sprawiał problemów, ale dawałem 30% nitro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqua Star to akurat mój model, co prawda elektryk ale w/g zestawu przewidziany jest na spalinę 0.8cm do 1cm. Oczywiście ciut większe też wejdą.

Osobiście nie kierowałbym się niską ceną przy zakupie silnika tak małej pojemności. mnie się wydaje, że jak na taką małą pojemnosć to wcale cena nie jest niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.