Skocz do zawartości

Składać czy kupić gotowy ?


Rekomendowane odpowiedzi

To zależy czego oczekujesz. Gotowa zabawka z internetu rzadko daje to czego oczekujesz. Składając sam to TY decydujesz o podzespołach. O np prędkości, sile czy innych funkcjach. Nie piszę już nawet o tej satysfakcji kiedys coś zbudujesz i to działa. Budując sam uczysz się bo bez wiedzy tego nie zrobisz. Jeśli chcesz być tylko użytkownikiem to kup a jak się zepsuje to wyrzucisz i kupisz nowy. Jeśli chcesz poznać jak to działa i dlaczego działa oraz sam ulepszać to zacznij czytaj i sam buduj. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie składać, daje to dużo frajdy i satysfakcji.

Jakkolwiek jeżeli nie jesteś pewien czy przygoda z RC będzie tylko krótkim epizodem czy też dłuższą znajomością, to zacznij może od zakupu czegoś taniego zaoszczędzisz sobie początkowych trudności.

Jak Ciebie to znudzi to mało stracisz jak Cię wciągnie to sam będziesz wiedział gdzie szukać wiadomości na temat składania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś w dziale "pojazdy" więc myślę, że właśnie o pojazd chodzi. 

 

Uważam, że jeżeli chcesz  abyśmy Ci prawidłowo odpowiedzieli musisz pokazać co chcesz kupić / wybudować. Bardzo ciężko jest dorobić elementy do autek. Praktycznie zawsze kończy się to kupieniem części oryginalnej / tuningowej. Dodatkowo części sprzedawane są w kompletach, co powoduje, że masz coraz więcej zapasów. 

 

Bardziej zasadne pytanie to czy nowy, czy do remontu.

 

Oczywiście, jeżeli chodzi o autko, a tego do końca nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zejdzcie na ziemie. Ja bardzo lubie mlodziez, ale mimo wszystko biorac pod uwage wiek tworcy watku bylbym ostrozny z zaleceniami samodzielnej budowy (i to niezaleznie od rodzaju modelu) bez nadzoru doswiadczonego modelarza. Inaczej, a wiec bez dostepu do odpowiedniego podloza wiedzy w danej dziedzinie, na pozor najtansza i najbardziej satysfakcjonujaca opcja samodzielnej budowy moze szybko przerodzic sie w najdrozsza i najklopotliwsza z mozliwych, badz nawet w niewykonalna.

 

Akurat z autami trzeba pod tym wzgledem mocno uwazac. Wiele komponentow w autach RC z braku miejsca pod karoseria jest mocowanych do sasiednich, tworzac scisle zaplanowany przez producenta system. I niestety, nie wszystkie zakupione osobno komponenty moga pasowac do sasiadujacych. Czesto decyzja kupienia innego serwa anizeli zalecane przez producenta plyty podwozia, ze wzgledu na inny rozstaw otworow czy rozniace sie polozenie dzwigni pociaga za soba koniecznosc nabycia takze innych zamocowan, ktore z kolei takze moga miec nie pasujacy do plyty rozstaw otworow, charakteryzowac sie innym rodzajem mocowania pudelka na odbiornik i tak dalej i tak dalej... To implikuje cala serie zmian lub koniecznosc kupna, czy nawet przebudowy wielu dalszych komponentow, ktore w taki czy inny sposob wiaza sie z zamocowaniem serwa. Takze nie wszystkie elementy "tuningowe" okazuja sie bezproblemowe. Pytanie na forum tego typu problemow do konca nie rozwiaze. 12-latek z duzym prawdopodobienstwem moze sobie z takim autem nie poradzic, wyrzucic kase w bloto, zniechecic sie i juz na poczatku zrezygnowac z modelarstwa.

 

Dlatego na poczatek doradzalbym wlasnie jakis gotowiec lub kompletny, koniecznie prosty i latwy w budowie zestaw posiadajacy nienaganna instrukcje (oprocz czasem bardzo watpliwej jakosci jest ona zwykle zdecydowanie najslabszym punktem zestawow chinskich). Nawet jesli nie bedzie to rozwiazanie najtansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, spoko, ja odnioslem sie bardziej do wczesniejszych wypowiedzi.

 

Auta to wprawdzie nie moja dziedzina, ale moj syn zajmuje sie nimi od wielu lat. A ja musze czesto razem z nim kombinowac, kiedy cos nie pasuje. Dlatego zdaje sobie sprawe z tego, jaki "szczurzy ogon" zmian i dalszych kosztow moze pociagnac za soba taki drobiazg, jak na przyklad wymiana oryginalnego serwomechanizmu na inny. Nie trudno sobie wyobrazic, ze podobne konsekwencje groza w przypadku osobnego kupowania poszczegolnych komponentow modelu.

 

Nie wiem, jakimi funduszami dysponuje tworca watku, wiec byc moze moja propozycja na nic sie nie zda, ale mimo wszystko napisze. Na poczatek szukalbym jakiegos prostego zestawu firmy Tamiya, przeznaczonego dla poczatkujacych. Wiele z nich mozna kupic za niewiele ponad 100 euro. Niektore z nich, wychodzace wlasnie z produkcji, mozna ustrzelic na niemieckim eBay jeszcze taniej. Tak zaczynal kiedys moj syn, stad wiem, ze zestawy aut RC tej firmy sa dobrze przemyslane, solidnie wykonane, swietnie spasowane i posiadaja nadzwyczaj czytelna instrukcje montazu. To jako przyklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję odpowiedzi. Jako iż jestem jeszcze niedoświadczonym modelarzem wybiorę na razie model gotowy , gdyż ,jak to mówił jeden z modelarzy, morze być to dla mnie jednak kłopotliwe , a pieniędzy nie mam tak dużo ,aby za każdym razem wyrzucać je w błoto. Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.