Skocz do zawartości

Panel startowy


ali1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem taki panel startowy:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17494__Turnigy_Mini_Power_Panel_12v_with_Auto_Glow_Driver.html

 

Mam pytanie jakie napięcia powinno być na wyjściu na świecę, bo coś mi się zdaje, że panel jest skopany. Na ładowaniu świecy mam 11V, na rozruszniku 11,5V a na wyjściu zasilania świecy 9,5V???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na ładowaniu świecy mam 11V, na rozruszniku 11,5V a na wyjściu zasilania świecy 9,5V???

To oznacza, że masz słabo naładowany akumulator zasilający ten panel (o ile jest to ołowiowy, żelowy). Na rozruszniku powinno być 12,5V-12,8V, na ładowaniu 11,8V a na wyjściu na fajkę 11V a po podłączeniu świecy do fajki spada do 0,9V-1,2V w zależności od świecy. Pewnie się boisz, że się świeca uszkodzi. Nie ma obawy, mam ten panel i działa bez zarzutu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano coś tu napisałem, ale zniknęło, więc napiszę jeszcze raz.

Przy uruchamianiu silnika rozrusznikiem przez panel gwałtownie spada napięcie na świecy, do tego stopnia ,że w ogóle świeca  przestaje "żarzyć". Zależy to oczywiście od rozrusznika, panelu i oczywiście od akumulatora.Kto o tym nie wie ten doświadcza trudności z szybkim uruchamianiem motorka , zwłaszcza przelanego. Oczywiście nie zawsze się to zdarza, ale się zdarza.I wygląda to tak, że jak sprawdzamy świecę, to oczywiście działa, ale przy włączeniu rozrusznika pod obciążeniem,to już niekoniecznie. Tez kiedyś się męczyłem zanim odkryłem przyczynę. Warto przeprowadzić test. Ostatnio tak właśnie się koledzy męczyli z uruchomieniem silnika THUNDER TIGER w łódce DESPERADO wszystko było złe, a zwłaszcza motor. Po zmianie sposobu grzania świecy, motorek odpalił "od kopa", bo po to w końcu jest :)  Ja osobiście używam osobnego akumulatorka do świec i osobnego do rozrusznika, czego i Wam polecam :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.