Skocz do zawartości

Kilka fotek spod Tatr


baciar

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze tytul szlachecki "Naczelny fotograf forum" nadany mi przez Szanownych Kolegow do czegos zobowiazuje, postanowilem pokazac Wam jeszcze kilka fotek z mojej kolekcji.

 

smog nad Zakopianka

zakopianka.jpg

 

 

ponad mglami

mgla.jpg

 

 

zimowy zachod slonca

slonce.jpg

 

 

Zakopane cale sniegiem zasypane

zakopanezima.jpg

 

 

Dolina Olczyska z lotu ptaka

olczyska.jpg

 

 

Skocznie narciarskie

skocznie.jpg

 

 

Wielka Krokiew w calej okazalosci

skocznia.jpg

 

 

Zakopane latem

zakopanelato.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
szukam na tym forum i szukam i nie mogę znaleźć jakieś linka spisu czy czegoś jakich aparatów używać jkaby ktos coś miał byłbym wdzięczny... a zdjęcia piękne

Ja zacząłem używać Panasonic DMC-SF3, na razie zrobiłem jeden krótki film testując możliwości modelu. Jestem zadowolony z tego aparaciku, robi ładne zdjęcia i mieści się w przyzwoitej wadze, 140g z baterią.

Film do obejrzenia w wątku o ASW 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam na tym forum i szukam i nie mogę znaleźć jakieś linka spisu czy czegoś jakich aparatów używać jakby ktoś coś miał byłbym wdzięczny... a zdjęcia piękne

 

Wydaje mi się, że do robienia zdjęć z powietrza nadaje się prawie każdy aparat.

Wybór uzależniony jest przede wszystkim od tego ile dodatkowego obciążenia możemy zabrać na pokład, i czy da się go jakoś rozsądnie zamontować w modelu.

Napewno można zrezygnować z aparatu o dużym zoomie, bo i tak nie będziemy z niego korzystać, a im mniej skomplikowny obiektyw tym lepiej przy twardych lądowaniach.

Jedną z podstawowych cech takiego aparatu powinna być możliwość robienia zdjęć seryjnych.

Dobrze jest jeżeli aparat potrafi nagrywać video dobrej jakości, bo wtedy również można go wykorzystywać do kręcenia filmów z powietrza.

No i trzeba skalkulować ile kasy możemy poświęcić w razie jakiejś nieprzewidzianej przygody (kraksa, ucieczka). Na ogół im droższy tym lepsze zdjęcia, ale nie jest to regułą.

 

Ja aktualnie używam Canona PowerShot A550 za ok.500zł i masie 260g z bateriami, zarówno do zdjęć jak i do kręcenia filmów z powietrza.

 

A tutaj żeby odświeżyć trochę galerię, jedna z fotek zrobionych w/w aparatem kilka dni temu nad Bukowiną Tatrzańską (28.09.2008r.)

 

Bukowina.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.