Skocz do zawartości

GOAT - szybowiec jako 1:1


squa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nie wiem czy to odpowiedni dział (pewnie nawet nie odpowiednie forum) ale dotyczyć to będzie kilku spraw które dotyczyć będą też części modelarskiej.

 

Mianowicie, chce wystartować w Konkursie Lotów Red Bull:

 

http://www.redbull.com/pl/pl/stories/1331711902403/konkurs-lotow-red-bull-lotneprzetwory

 

W związku z tym chcę zbudować swojego 'nielota' który jednak poleci i to ma lecieć daleko!

 

Tak to wygląda:

 

 

Myślałem nad wieloma konstrukcjami (delta, samolot, paralotnia etc) i po wielu godzinach googlawania znalazłem konstrukcję bardzo zbliżoną do założeń jakie sobie postawiłem (w pełni kontrolowany lot - lotki, wysokość, kierunek)

 

http://www.aeroklub-polski.pl/media/2013/02/GOAT-prezentacja.pdf

 

Oto ta konstrukcja (będzie jeszcze zrobiona pod moje oczekiwania więc trochę ulegnie zmianie, ale  najważniejsze elementy pozostaną).

 

Założenia:

 

- ultralekkie

- kontrolowane

- jednorazowego użytku - po locie wszystko idzie na 'recykling' więc musi być z materiałów niedrogich

- lot oczywiście z pilotem

 

W związku z tym, chcę się was poradzić w kilku kwestiach.

 

Start odbywać się będzie na 6metrowej rampie startowej - odpychany będzie przez 3 pozostałych członków załogi, więc:

- czy jest szansa że rozpędzimy to żeby wytworzyć choć trochę dodatnią siłę nośną która zrekompensuje ciężar i poszybuje?

- czy z tanich materiałów zrobimy lekkie i wytrzymałe poszycie skrzydła?

- co wybrać do stelażu (rurki pcv/rurki papierowe/drewno) a może coś innego?

- jakie elementy w tej konstrukcji mogą nie wypalić?

 

Oraz jakieś wszystkie uwagi na ten temat będą mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizuj film nr 4.Gdyby nie błąd pilota lot byłby długi.Lotki w takiej konstrukcji według mnie nie mają racji bytu,nic nie wniosą przy tak małej prędkości lotu a jedynie zwiększą ciężar konstrukcji.

 

Wiem wiem, lot byłby mega ale coś mu się drążek pokiełbasił :D

 

Czyli zastosować tylko wysokość, a żeby nadać samosterowność zrobić wznios tak?

 

Może zrobić platformę na wysokość 5 metrów i puścić się z tej platformy w dół (nabrać prędkości) i w połowie zaciągnąć wysokość i szybować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.