Skocz do zawartości

Mam przyjemność zaprezentować mojego Easy Stara FPV


IRC

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozesz okreslic bądz podac dokładna wage modelu do lotu?

Jako masz zamontowany naped, pakiet.

Czy stosujesz oddzielny pakiet do nadajnika z kam.?

 

Takie pytania z powodu iz sie przymierzam do ES i problem mam taki ze mój zestaw wraz z pakietem zasilającym wazy 270g. A to juz sporo mysle jak na taki model?

 

Troszke kontrast drewna z EPP :D

Ale grun oby latał i był dobry przekaz wizji. Jak rozwiązałes sterowanie kamery, wolnymi kan. na przełącznikach?

Podoba mi sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie.

Po co nadajnik 1000mW ?.

Przeciez to szkodliwe dla pilota.

Zysk w zasiegu pomijalny 3 dB !

 

Ostatnio sprawdzalem-jesli instalacja jest sprawna,w odleglosci 2 km nie ma zadnej roznicy-100mW -1000mW.

Nastepny nadajnik kupie wlasnie maksymalnie 200mW.

Zdrowszy i mniej wazy i pradu mnie zuzyje.A dziala tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dziś przyszły przesyłki - dwie kamery Kx-191, 2 odbiorniki, Oracle Diversity, nadajnik 1W oraz HeadTracker R1 (to ostatnie to kupiłem od kumpla Petera)

 

Cały sprzęt był dla kumpla i jego kumpla - obydwoje się wkręcili w takie latanie ;-) (Jak tam testy Irek ??)

 

Teraz jest 24:33 i właśnie skończyłem zabawę z opanowaniem konfiguracji HT z moją aparaturą.

Cały czas coś nie tak mi działało i nie mogłem dojść co to takiego. Już chciałem całą winę zwalić na HT, a tu przez przypadek się okazało, że to wina apki, po prostu instrukcja była nie za bardzo czytelna jak zaprogramować nadajnik w trybie nauczyciela !

 

Na szczęście opanowałem temat i HT działa wyśmienicie !!!

 

Szkoda, że teraz jeszcze przez 5 dni musze do pracy chodzić, bo pogoda cał czas piękna i latać by się chciało !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe spoko spoko Peter, nie stresuj sie ;-)))

 

Mówiąc coś nie tak z HT, miałem na myśli, że sygnał PPM, źle jest rozpoznawany przez mój nadajnik (jakiś niezgodny standart).

sumie to byłem zły na swoj TX, dziwny sposób wymyślili na przypisywanie kanałów do danej funkcji :roll: Ale na szczęście rozgryzłem to wszystko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do : szymon_wolebez

 

Wiem jaki masz nadajnik i odbiornik bo sam go kupiłem - zresztą moze jak pamietasz pisałem do ciebie maila ,

jednak po teście który dał zasieg ok 70 m ? i robił mi sie blue screen na video recorderze ARCHOS ,

jego waga jest ogromna a zwłaszcza antena :) naszczeście udało mi sie go odać z czego jestem szcześliwy,

że popełniony błąd został naprawiony, i wiem teraz ze trzeba słuchać bo czytałem na forum ze na allegro nie mozna nic dobrego kupić ,

test zasiegu był robiony na ziemi - wiec nie jest obiektywny ,

dlatego jak twój nadajnik poleci w powietrze to daj mi znać bo jestem ciekawy czy moze sie mylilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozesz okreslic bądz podac dokładna wage modelu do lotu?

Model gotowy do lotu waży aż 986 g ale lata dobrze :)

 

Jako masz zamontowany naped, pakiet.

Czy stosujesz oddzielny pakiet do nadajnika z kam.?

 

1 Pakiet do napędu 2200 lub 1800 mAh na samym dziobie :)

2 Pakiet do nadajnika i kamerki 1000 mAh pod środkiem ciężkości ( zaraz za serwem )

 

Jak rozwiązałes sterowanie kamery, wolnymi kan. na przełącznikach?

 

obecnie kamera jest na lewym drążku sterowanie na prawym,

gaz z boku na przepustnicy - proporcjonalnym potencjometrze

( wzorowałem się na Killerusie )

ale wczesniej próby były : podzielone lewo - prawo na lewym drążku góra - dół kamerki była z boku apki na dźwigni, gaz lewy drążek , jednak sterowalo sie nie intuicyjnie.

 

obecnie wyeliminowałem grzechotke i mam wszystkie dźwignie powrotnie do neutrum i jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co nadajnik 1000mW ?.

 

tylko dlatego go kupiłem żeby miec całą instalacje na 12 V i nie miec z tym wiekszych problemów, tak jak mial Killerus, no i teraz dopiero po próbach o nowo zdobytej wiedzy, wiem ze nie bedzie problemu z mniejszym mocowo nadajnikiem

a wczesniej tego nie wiedzialem i wolalem kupić mocniejszy ,

następny bedzie 500 mW :)

jednak jestem z mojego bardzo zadowolony :)

obecnie czekam na antene panelową i połącze do mojego nowego Oracle :)

pierwsze próby były i jest ok, ale narazie niechce się dokładnie wypowiadać.

to trzeba wszystko na spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czekam to złe określenie ale bede zamawaiał taką jak maKillerus, czyli Flat Patch Antenna 8dBi

 

odbiornik to : 2.4GHz Standard Receiver z range video

 

chce to zrobić tak aby do Oracla były wpiete odbiorniki :

1 z anteną 3 lub dBi doogólną

2 z anteną 8 dBi panelową - skierowaną w strone gdzie się lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz co do pytan.

Teraz juz mam jasną sprawe co do masy i mozliwosci ES.

Wiec juz wkrótce mysle że tez posiąde te cudo.

Zestaw nadawczy tak jak wczesniej pisałem był testowany od tak i całkiem całkiem zadowalający. Ciągle mam problemy z lataniem bądz to wina modeli które jakos kleje.

Wiec wszystko czeka na te dobre czasy.

Tylko mam kolejne obawy. A mianowicie do nauki latania ES. Chciał bym oblatac bez zestawu z kamera. Tylko wiem ze kadłub jest klejony i dobrze by było to co trzeba juz wczesniej tam zamontowac.

Odnosnie rad Petera przyznaje miał racje, że lepiej kupic odrazu ES a nie lepic włąsne zlepki bez opanowania latania. Tylko dlaczego teraz zmądrzałem :wink: .

Z nódów lepie wicherka pod spaline. Combacik ESA równiez czeka no oblot. A dopiero przymierki mam do prostego trenerka w postaci ES. Ojj ja to wszystko od konca robie.

Odnosnie kretów i lądowan, jak czesto przy mocniejszym lądowaniu cos odpada/znaczy wystepuje koniecznosc naprawy spodu.

Czy warto sie zaopatrzyc w jakies wegielki na wzmocnienia?

Posiadam wolny Dzwonek z RC-sklepu srednio obrotowy cos do 600g ciągu. Czy taki motorek spokojnie wystarczy do całej platformy?

Pytanie kolejne odnosnie jakis patent aby zrobic wyciągane skrzydłą (transport np. komunikacją miejską :evil: )

Jeszcze zastanawiam sie bo co sie dzieje gdy wieje boczny wiatr jak brak lotek?

Czy ES podobnie jak wicherek ciągle sam sie stabilizuje. Moze głupie pytania ale lepiej miec pewnosc .

Zakładając ze mój RC_CAM zestaw zraz z zasilaniem ma mase 228g i do zasilania napedu wykorzystam jakis li-pol 1200ma ok 100g, odbiornik 13g i serwa 2x9g to jakiej moge sie spodziewc masy do lotu?

 

Jak sie zachowuje podczas oblotu z pełnym wyposarzeniem, czy jest łatwiej zaczynac bez czy jest to bez róznicy. (zakładajac nagrywanie obrazu, obserwując model z ziemi znaczy normalnie a nie przez monitor zawsze mozna nagrac jakis obraz nawet niekoniecznie przyciągania ziemskiego :? )

Juz pora wkoncu wyfrunąc z gniazda.

Szykuje sie pracowita majówka :D

 

Teraz ja tez mam nauke, odnosnie allegro i taką, że Peter ma racje w tych sprawach :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce to zrobić tak aby do Oracla były wpiete odbiorniki :

1 z anteną 3 lub dBi doogólną

2 z anteną 8 dBi panelową - skierowaną w strone gdzie się lata

Sprobowac nie zaszkodzi,jesli blisko !.Raczej polecam obserwacje przez kolege 8)

gdzie jest model.

Na tych antenach 6 dB i tunerach gwarantuje Ci ze skonczy Ci sie zasieg radia RC.,a zmian w jakosci obrazu nawet nie zauwazysz.

Anteny ustawic trzeba co ciekawe,nie na szerokosc,ale jedna poziomo,czyli standart na wprost,a druga 30 stopni do gory.Do 200-300m mozesz miec zaklocenia,ale pozniej juz zyleta.Korytarz ok 400m.Te tunery dzialaja najlepiej na dluzsze dystanse (zbyt nerwowe-zbyt czule),dlatego latac z nimi trzeba inaczej-nie blizej jak 300 od bazy :crazy: ,wtedy dopiero sa mniejsze zaklocenia-szerokosc wiazki antenowej jest wieksza.

Anteny oczywiscie 6 dB.Na moje oko,to bez problemu dziala to na 10km :shock:

 

U mnie wieje,czasem pada,ale gdyby nie to,juz bym tydzien temu byl 2 km na sufficie, bo do takiego latania jest ten zestaw :lol2: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mianowicie do nauki latania ES. Chciał bym oblatac bez zestawu z kamera. Tylko wiem ze kadłub jest klejony i dobrze by było to co trzeba juz wczesniej tam zamontowac

 

ja mam tak to zrobione ze nic nie mam zabudowane na stale prócz przyklejonych 2 serw,

 

Odnosnie kretów i lądowan, jak czesto przy mocniejszym lądowaniu cos odpada/znaczy wystepuje koniecznosc naprawy spodu.

 

ja mialem kilka konkretnych gleb, nawet w beton , i dosłownie nic sie nie stalo !! prócz drobnych zadrapan i wgnieceń :) model jest niezniszczalny ... ale trzeba ...

 

Czy warto sie zaopatrzyc w jakies wegielki na wzmocnienia?

 

...model jest niezniszczalny ... ale trzeba :

 

ja przykleiłem wewnątrz wzmocnienia ze sklejki 1.3 mm

 

Posiadam wolny Dzwonek z RC-sklepu srednio obrotowy cos do 600g ciągu. Czy taki motorek spokojnie wystarczy do całej platformy?

 

nie mozna mocowac dużego śmigła max 7 x 5 ale silnik musi byc wysoko obrotowy

 

Pytanie kolejne odnosnie jakis patent aby zrobic wyciągane skrzydłą (transport np. komunikacją miejską )

 

skrzydła sie rozkładają :) nie skleja sie ich na stałe

 

Jeszcze zastanawiam sie bo co sie dzieje gdy wieje boczny wiatr jak brak lotek?

Czy ES podobnie jak wicherek ciągle sam sie stabilizuje. Moze głupie pytania ale lepiej miec pewnosc .

 

bardzo ładnie lata :) praktycznie sam :P pod warunkiem ze dasz w dobre miejsce silnik

 

Zakładając ze mój RC_CAM zestaw zraz z zasilaniem ma mase 228g i do zasilania napedu wykorzystam jakis li-pol 1200ma ok 100g, odbiornik 13g i serwa 2x9g to jakiej moge sie spodziewc masy do lotu?

 

ok 1 kg :P

 

li-pol 1200 mAh da ci max 10-15 min latania choć to zależy od silnika

 

Jak sie zachowuje podczas oblotu z pełnym wyposarzeniem, czy jest łatwiej zaczynac bez czy jest to bez róznicy.

 

lepiej zacznij bez wyposarzenia i wyważ go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.