Skocz do zawartości

Kompresor z Biedronki?


robertus

Rekomendowane odpowiedzi

Prawde mowiac jak kompresor z Biedry kosztuje 230zł to lepiej dolozyc i kupic na Allegro ten Stanleya za 330, przynajmniej ma ciśnieniomierz.

Ja mialem 24l wczesniej i tez maluje modele, idealnie wychodzi, niestety po wlamaniu do garazu kompresora juz nie ma :-( na złodziejskie sk*****stwo lekarstwa nie ma, teraz potzrebuje do pracy i musze kupic cos mniejszego wiec chyba na Stanleya padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, Piotrek. Niepotrzebne emocje.

 

Ale przynajmniej wydarłem od Kolegi informację, jaki sprzęt do malowania chcę kompresorem zasilać :)

 

Krzysztof, jak chcesz kompresor lakierniczy, to przecież masz już punkt odniesienia (kompresor, którym malujesz i jak rozumiem, CI nie wystarcza).

Kup z marketu taki o lepszych parametrach w tym większej wydajności i/lub o większym zbiorniku (w tą stroną bym poszedł) i po sprawie.

Powodzenia!

 

P.S.

Przy rozcieńczonym nitro (bardzo lotny), małej dyszy 0,3mm i dużym ciśnieniu 3,5bar nie masz problemów z odkurzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, jak chcesz kupić cos małego to zainwestuj trochę i kup coś z butlą. http://allegro.pl/kompresor-aerografu-z-butla-3l-oryginal-as-186-i4992954985.html

wersja budżetowa,

coś lepszego, ale pasowało by filtr powietrza tam wsadzić jeszcze http://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-pneumatyczne/kompresory/kompresor-bezolejowy-c6bb34stn039-stanley,p171007,l895.html?gclid=Cj0KEQjwxd6oBRCRoMrWmLOCvI4BEiQAYyZdkQHRN4a28VxMhRDQyrYBaSriTaGBPeYrn0hB8DAA76kaAkpS8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

 

Wracając do kopresora z biedronki, to akurat mam taki do kół i oryginalny z zestawu naprawczego, który był w samochodzie zapasówki. Zrobiłem ostatnio porównanie i pompowałem koła 18" tymi kompresorami. Efekt był taki, że kompresor z biedronki można wsadzić w d**e. Robił więcej hałasu niż to warte, a ledwo co pompował. Ten z zestawu był dużo lepszy i szybszy. ;)


W sumie racja, Piotrek. Niepotrzebne emocje.

 

Ale przynajmniej wydarłem od Kolegi informację, jaki sprzęt do malowania chcę kompresorem zasilać :)

 

Krzysztof, jak chcesz kompresor lakierniczy, to przecież masz już punkt odniesienia (kompresor, którym malujesz i jak rozumiem, CI nie wystarcza).

Kup z marketu taki o lepszych parametrach w tym większej wydajności i/lub o większym zbiorniku (w tą stroną bym poszedł) i po sprawie.

Powodzenia!

 

P.S.

Przy rozcieńczonym nitro (bardzo lotny), małej dyszy 0,3mm i dużym ciśnieniu 3,5bar nie masz problemów z odkurzem?

No jakiś punkt mam i dlatego dla mnie ważnym punktem odniesienia jest wydajność i w tym kierunku pójdę, bo na większa butlę nie mam miejsca w garażu bo auto nie wejdzie wtedy. Co do odkurzu to różnie z tym bywało. Zależy jak rozcieńczałem lakier, a robiłem to metodą prób i błędów. Najgorszy efekt był na srebrnym, ale ogólnie srebrny jest najgorszy do malowania, żeby ułożyć równo ziarno. Później pasta lekkościerna i problem znikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostsatnio też szukałem kompresora takiego 24l i pan powiedział, że jeżeli to ma być do malowania, to kopmresor powinien mieć minumum  200l/min wydajności, bo nawet najtańszy pistolet do malowania czy aerograf, który pokazywał potrzebował min 200l wydajności z kopresora. B)

 

Ja mam 24l 2KM, przy aerografie oraz  pistolecie zaprawkowym 0.5mm  F-2 mini (K-3 mini)  nie odczuwam żadnych problemów z powietrzem. Myślę, że 0.8mm też pociągnie bez "oczekiwanie na dopompowanie". Samochodów nie maluję, a tym bardziej samochodów na raz dyszą z 2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.