Skocz do zawartości

Serwo HD-1711MG uszkodzone?


rozrabiaka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam kilka serw, wszystkie działają prawidłowo, przed chwilą testowane. Jednak tytułowe serwo dziwnie się zachowuje. 

Kod arduino: 

xservo.attach(9); 
xservo.write(90); 

A serwo zaczyna szaleć to w prawo to w lewo. Po chwili zatrzymuje się i znowu zaczyna w prawo i lewo obracać się. 

Czy da się naprawić tą usterkę? 

Pozdrawiam, 
Grzegorz.


Witam. 

Mam kilka serw, wszystkie działają prawidłowo, przed chwilą testowane. Jednak tytułowe serwo dziwnie się zachowuje. 

Kod arduino: 

xservo.attach(9); 
xservo.write(90); 

A serwo zaczyna szaleć to w prawo to w lewo. Po chwili zatrzymuje się i znowu zaczyna w prawo i lewo obracać się. 

Czy da się naprawić tą usterkę? 

Pozdrawiam, 
Grzegorz.

 

A nie jest to aby tak, że jest to servo analogowe i steruje się nim inaczej?

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogła dioda. Zaczęło pracować prawidłowo jeżeli chodzi o obroty.

Jednak nie podoba mi się praca tych serwomechanizmów, ponieważ gdy ustawię na 0 (zero) to mam wrażenie, że silniczek próbuje dalej ciągnąć, cały serwomechanizm drga bardzo mocno i po chwili się robi ciepły.

 

Pewnie można to skalibrować jakoś, bo pozostały zakres działa prawidłowo, więc kwestia przestawienia na zębach odrobinę, ale chyba odeślę do sklepu z powrotem.

 

 

Dziękuję za pomoc,

pozdrawiam,

Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze jedną, może pomoże. Niestety prawdopodobnie zdążyłeś upalić elektronikę. Też tak miałem. Zanim mi kolega podpowiedział o napięciu, zdążyłem upalić 5 serw. Na szczęście były z Chin i gwarancja została uznana. Miały być HV, a chodzą poniżej 5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.