Skocz do zawartości

Laczenie lotek w dwuplatach


HuGuSiK23

Rekomendowane odpowiedzi

Jak załatwiacie sprawę łączenia lotek w dwupłatach? Chodzi mi o to, jak je złączyć(czym) i żeby były jak najmniejsze luzy między lotkami górne - dolne. Potrzebuje tego do złaczenia lotek w dwupłacie akrobacyjnym. Jakie macie na to sposoby i wskazówki. Lotki już są przyklejone ale odklejenie ich to żaden problem.

 

Z góry dziekuje za dobre rady.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale napisz jako to dwupłat masa, wymiary itp. ja w deproniaku zrobiłem tak że odciąłem kawałek bowdena i wokół dałem na kleju pasek z butelki po Coli a całość wklejona na żywice do lotek. Końcówka bowdena zabezpieczona koszulka z kabla zaklejona CA. Takie rozwiązanie miałem w trzech modelach i we wszystkich było OK.

 

 

sorki za jakość ale robione na szybko.

 

zawias.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dwupłat depronowy na hale

rozpietosc ok. 80 cm

dlugosc ok. 80 też

Drogi Panie Mellow- nie bardzo rozumiem Pański sposób choć prubuję :) i jak na moje główkowanie to Pański sposób jest efektowny ale nie ma kolanek wiec nie mamy pełnych ruchów wtedy.

Z kolei sposób Pana Fokkera jest bardzo dobry ale niestety nie mam snapów z regulacją długości :(

Dziekuje Panom bardzo.

 

PS: znalazlem sposób - biorę wykałaczkę ułamuje 2 końce i te końcówki wklejam w lotki - góra i dół następnie koszulką termokurczką łaczę je z tą pozostałością(środek wykałaczki, ten pręcik). W ten sposób otrzymujemy łączenie bez luzów, tylko że wcześniej musimy idealnie wymierzyć odległości miedzy lotkami.

Może znacie jeszcze jakieś inne sposoby i ciekawe patenty co do łączenia lotek w dwupłatach.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: znalazlem sposób - biorę wykałaczkę ułamuje 2 końce i te końcówki wklejam w lotki - góra i dół następnie koszulką termokurczką łaczę je z tą pozostałością(środek wykałaczki, ten pręcik). W ten sposób otrzymujemy łączenie bez luzów, tylko że wcześniej musimy idealnie wymierzyć odległości miedzy lotkami.

Ja robie to samo tyle ze w weglu 1,5mm

 

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.