Skocz do zawartości

problem z turnigy 2826 2200kv


spad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam mały problem z w/w silnikiem.

Silnik jest zamontowany w Drongo silnik normalnie się kręcił i było wszystko ok, aż w końcu pewnego dnia pojawiły się takie objawy:

podczas normalnego lotu nagle silnik staje wydając dziwny świst jak by się zacierał , manetka w dół i znów pracuje normalnie po wylądowaniu, wykonywałem próby na ziemi (gaz na maksa chwile na maksymalnych obrotach i znów do zera , silnik też nie ma żadnych oporów jak kręcę śmigłem (5,5/4,5 APC)) takich prób wykonywałem parę i wszystko w porządku. Znów w powietrze i znów pojawia się ten objaw. Zostawiłem to i zakończyłem zeszły sezon, ostatnio wyciągam drongo z chęcią polatania i nów objaw się powtarza, w końcu odłożyłem model na bok i zająłem się innymi modelami. Po jakimś czasie znów przyszłą pora na drongo, podpinam zasilanie i cisza silnik stoi serwa i reszta elementów działa tylko silnik nie, więc postanowiłem kupić nowy regiel

wybór padł na regulator redoxa 40A, po podpięciu wszytko działa więc w górę, a tu psikus i znów zaczyna się dziać to samo, w pewnych momentach silnik po prostu staje na jakąś sekundę i znów rusza. Co może dziać się z silnikiem ? dodam że model nie miał żadnego kreta, silnik jest jak nówka, kable nie poprzerywane, nawet nie grzeje się jakoś specjalnie, więc jaka tu może być przyczyna ?

aha dodam jeszcze, że latam na pakietach 3s 2200mAh i 3s 1300mAh

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.