Skocz do zawartości

Urwana antena w odbiorniku sanwa rx-60


swagan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Na wstępie zaznaczę, że był to jeden z moich pierwszych lotów.
Zaliczyłem porządnego kreta i urwałem antenę w odbiorniku. Czytałem różne porady na forach, ale nie było tam nic dla mnie...
Generalnie chodzi o to, że chciałbym naprawić antenę(przylutować,  przykleić, zawiązać, przywiercić,...cokolwiek, aby przywrócić odbiornikowi dawną sprawność, o ile się da, a jestem przekonany,że się da ;) )
Na zdjęciu postarałem się odwzorować, jak wygląda cała sytuacja.
PS: co to jest to białe? To tylko jakiś klej czy coś poważniejszego?
Miejsce urwania zaznaczone czerwoym kolorem

post-17119-0-33424700-1429892772.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest chyba coś takiego w przekroju jak duży drut antenowy... Powinno wystarczyć precyzyjnie przylutować oplot i rdzeń kabelka w odpowiednie miejsca. Oplot zazwyczaj jest przylutowany bardziej z brzegu, trochę dalej rdzeń kabla. Możesz zalać całość klejem na gorąco, aby znów się nie urwało.

 

Sam wykonałem niedawno podobną naprawę w nieco innym odbiorniku 2,4 GHz. Działa poprawnie i nie zauważyłem żadnych zakłóceń  :)

 

Jak pomyliłem nazewnictwo to proszę mnie poprawić  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w odsysacz do cyny (castorama, czy inne, kilka/naście złotych) Wówczas po podgrzaniu miejsca gdzie była antena oczyścisz sobie pole działania, udrożnisz otwór. 

 

Jak nie masz potrzeby aby antena była gdzieś wyprowadzona, to przylutuj samą antenę (bez kabla).

Robisz to lutując dowolny kawałek kabla (np. taki jak do serwa) w miejsce wyprowadzenia anteny (nie do masy, gdzie był przylutowany oplot), a następnie przycinasz to co przylutowałeś do długości 31mm od punktu lutowania.

 

Następnie układasz wykonaną w ten sposób antenę tak jak Ci pasuje. Jak test działania będzie pozytywny to daj solidną kroplę hotgluta w miejsce lutowania. Unikniesz ponownego urwania anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.