Skocz do zawartości

Przypadkowe zwarcie .


Elkojote
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jak zawsze uważam przy przelutowywaniu wtyczki tak dzisiaj dałem ciała ..... Nowy pakiet 3s na ułamek sekundy zwarł się plus z minusem, konsekwencje takie że na wyjściu miernik pokazuje 0 na wtyczce od balansera dwie cele żyją trzeciej nie widać :( . Wszystko polutowane do malej zielonej płytki czy mogła tam jakaś ścieżka paść ?? . Chciałem zabrać taką płytkę ze starego pakietu 3s o tej samej pojemności ale po rozebraniu pakietu tam nie ma żadnej elektroniki porostu polutowane kabelek do kabelka . Mogłem coś upalić na amen a dokładniej mogłem popsuć cele ?? Mogę to polutować bez tej płytki czyli tak jak w tym drugim pakiecie ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już działa :), dzięki wielkie , pakiet chyba był kiepsko polutowany miedzy celami i podczas zwarcia zrobiła się mała przerwa .

 

Witam. 

Aby zmniejszyć do minimum możliwość przypadkowego zwarcia, ja przelutowuję wtyczki w ten sposób, że najpierw odcinam i lutuję jeden biegun, zabezpieczam termokurczką, a następnie odcinam i lutuję drugi.

 

Lutuje tak samo tylko miałem dosyć mocno nagrzany kabel i miejsce lutowania nie chciałem naciągać termokurczki żeby mi jej w trakcie naciągania nie chwyciło wiec zostawiłem do wystygnięcia a zabrałem się za wylutowywanie drugiego przewodu .... wymsknął się z ręki i tylko musnął  po drugim przewodzie i to wystarczyło . Mam nauczkę trzeba było poczekać minute .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.