Jump to content

Krzysiek67

Modelarz
 • Content Count

  344
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Krzysiek67 last won the day on July 8 2017

Krzysiek67 had the most liked content!

Community Reputation

70 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

1,436 profile views
 1. Najważniejsze że jest prosty i nie będzie bił. To teraz zabieraj się za elektryfikację Pelikana.
 2. Dokładnie, to właśnie to, zmierz jeszcze na wszelki wypadek czy na pewno ma 3mm.
 3. Przełożyć to nic trudnego, tylko wał jest chyba trochę krótszy, ale powinien wystarczyć. Kiedyś dorabiałem wał do takiego emaxa, nadają się do tego prowadnice z rozbiórki starych CD-romów. Mają 3mm i są twarde, lepsze od oryginalnych wałów.
 4. Cześć, to tego silnika zastosowałbym kołpak np. taki http://www.nastik.pl/kolpak-30306-p-1505.html łopatki takie http://www.nastik.pl/folding-prop-p-2939.html przy zasilaniu 2S, jak jest napisane w danych silnika. Osobiście kupiłbym jednak silnik z mniejszym kV np taki http://www.nastik.pl/emax-cf2822-p-4026.html żeby zasilić go z 3S, do tego kołpak który podałem i takie łopatki http://www.nastik.pl/folding-prop-p-1740.html . Zależy jednak jak chciałbyś przerobić przód i gdzie umieścić silnik, przed czy za wręgą. Te silniki nadają się do montażu przed wręgą.
 5. Jakie kV ma ten silnik, i średnicę wału, to jest na pewno CF2205, bo google nie pokazuje takiego silnika.
 6. No tak, to pozostaje chyba przerobić trochę dziobek i tam umieścić napęd, będzie to nawet bardziej aerodynamiczne niż wieżyczka. Myślę że nie powinno to być trudne.
 7. Cześć, miałem kiedyś model Pelikana, wyposażyłem go w napęd doklejając do płata wieżyczkę dla silnika. Latał wyposażony w silnik szczotkowy 400, później zamieniłem napęd na bezszczotkowy. Mocowanie płata do kadłuba miałem takie jak przewidział producent, sprawdzało się, wytrzymywało nawet jakieś akrobacje. Model pokryty japonką, jak widać na fotkach był trochę sfatygowany, bo po latach przerwy głównie na nim uczyłem się na nowo latać.
 8. witam czy na nitro silnikach pan sie orientuje ??

 9. Widzę, że walki były zacięte . Mig i Bearcat trochę ucierpiały. Kto zwyciężył?
 10. To jeszcze ja parę fotek z dzisiejszego dnia
 11. Cześć Dziś umówiliśmy się na przystrzyżenie naszej łączki, przy okazji wykorzystując pogodę udało się trochę polatać. I jeszcze krótki film z awaryjnego lądowania Mateusza po tym jak w Piperku odpadło kółko podczas lotu. Brawo Mati, lądowanie bez strat. VID_20200520_184138.mp4
 12. Cześć. Z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii coronavirusa spotkaliśmy się dziś u Piotra aby poddać się zbiorowej dezynfekcji. Środki do dezynfekcji nabyliśmy bez problemu w pobliskich sklepach monopolowych. Spotkanie było bardzo miłe, przy okazji zebrało się na wspomnienia minionych lat. Parę obiecanych fotek z odległej przeszłości Obóz szybowcowy Żar wrzesień 1986 Spitfire Mk V Mały modelarz zrobiony w 1986rCoś dla Sławka i Ryśka, Pirat z Aeroklubu Gdańskiego lądowanie w terenie przygodnym, dobieg zakończony w rowie melioracyjnym, z tego co pamiętam szybowiec bez uszkodzeń, rok chyba 93 albo 94 A tak przy okazji, poznajecie tego typa? Country Piknik Mrągowo 91 Pozdrawiam Krzysiek.
 13. A ja myślałem że na tym pierwszym zdjęciu Piterek kuca "za potrzebą"
 14. Cześć, Piotr chyba wszystko obfotografował, ale załączam jeszcze parę moich fotek VID_20200112_131525.mp4
 15. Super fotki, dzięki Piotr , muszę koniecznie wykonać jakąś makietkę silnika zrobić i linie podziału.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.