Skocz do zawartości

Black Horse Thermal 3.0


Pit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po latach przerwy w szybownictwie RC oto stałem się posiadaczem modelu Black Horse Thermal 3.0. Model w całości konstrukcyjny. Model wyposażony w klapy, statecznik poziomy pływający. Skrzydła łączone za pomocą rurek węglowych. Jakość wykonania całkiem przyzwoita ale folię trzeba tu i tam poprawić. Model posiada stałe kółko podwozia. Kabina na magnesy. Wszystkie serwa w rozmiarze mini. Miejsca w kdałubie jest pod dostatkiem więc zamontuję standardy bo takie akurat mam. Silnik RAY3548/04, śmigło 12x6. Tyle na początek. Jak wszystko będzie ok. dołożony będzie wariometr i heja na termikę.

76837ddbdd9875afmed.jpg

 

21553c28cd38984amed.jpg

 

50f759b15440ca12med.jpg

 

1c2824bf5800d40dmed.jpg

 

f5d032dc853bf7e0med.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia 58,4 dm2. Masa według instrukcji 2,2kg. Co do kolru folii to cenna uwaga. Jeżeli potwierdzi się, że jest kiepsko z widocznością to będę musiał coś od spodu nakleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia 58,4 dm2. Masa według instrukcji 2,2kg. Co do kolru folii to cenna uwaga. Jeżeli potwierdzi się, że jest kiepsko z widocznością to będę musiał coś od spodu nakleić.

Witam.co do koloru to się nieprzejmuj,jak będziesz wysoko to itak model będzie ciemny B) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Model został z powodzeniem oblatany. Lata bardzo dobrze i przewidywalnie. Ostatecznie masa wyniosła 2400g. Przetestowałem też B-fly i lot na klapach i jest ok.

Wyposażenie: SILNIK RAY C3548/05+ regulator RAY R-70SB, smigł 12x6, pakiet Redox 3300, serwa w skrzydłach Hitec HS-81, w kadłubie standardy. Czas lotu na silniku w sumie ok 7min. Model jest dobrze widoczny w powietrzu, kolorystyka nie przeszkadza.

6a5069a7142d6f1cmed.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Napęd był minimalnie  letni po locie. Narazie zrobiłem tylko dwa loty, było dość wietrznie. Moje wrażenie jest takie, że raczej jest wolny ale zobaczę jeszcze jak się będzie zachowywał w spokojnych warunkach. W każdym razie kolega lata Heronem z Multiplexa i jego model jest szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model jest do rekreacyjnego latania jak widać, więc cisz się majestatycznością w locie i właściwościami ;). Heron (też mega rekreacyjny) ma troszkę cieńszy profil i mniejszą cięciwę szybciej zwężającą się, stąd różnica prędkości. Ładny model do latania w termice na luzie ;)  Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, model zdecydowanie rekreacyjny. Podstawową akrobocję robi ale z małym wyjątkiem, bo nie udało mi się wprowadzić w korkociąg, spróbuję raz jeszcze po zwiększeniu wychyleń. Konstrukcja skrzydeł jest dość solidna. Mam pewne obawy o trwałość kadłuba w związku z lądowaniami. Wydakje się być delikatny - poktrycie z balsy. Dopóki lądowanie jest na pasie to ok ale  w terenie przygodnym może być różnie. Jak pogoda dopisze to w czwartek loty ze skyassistantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No to może ostatni wpis z krótkim podsumowaniem. Modelem dużo latam w tym sezonie, zakochałem się w termice. Konstrukcja jest na prawdę solidna. Model bardzo wytrzymały można śmiało mocno popędzić bez obawy o poskładanie, sterowny i stateczny w każdym zakresie prędkości. Miałelm obawy o trwałość kadłuba ale okazały się bezpodstawne. To niepozorne kółko podwozia rozwiązauje  problem kontaktu z gruntem i przy okazji mamy widowiskowy dobieg. Kadłub i podwozie są na prawdę mocne. Model jest przewidywalny, przeciąga niechętnie i daje czas na reakcję. Widoczność modelu w powietrzu znakomita. Generalnie model polecam każdemu, kto chce zasmakować termiki z prawdziwego zdarzenia. Poniżej log z dzisiejszego latania.

0ff2f7c254612587m.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.