Skocz do zawartości

Piłka włosowa i brzeszczoty najlepsze dla modelarza?


Mozart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mógłby mi ktoś polecić na podstawie własnego doświadczenia jakąś odpowiednią piłkę włosową z sklepu internetowego?

Pytam się, gdyż zapewne wielu modelarzy zaopatrywało się w taki sprzęt ;) w Internecie i ma już doświadczenie z tymi produktami - lepsze, gorsze, beznadziejne... Bardzo prosiłbym o pomoc np. linki :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kojani napisał szukaj w sklepach z narzędziami dla jubilerów. Bardzo fajne ramki z dobrej stali. Posłużą dłuuugie lata.

Jak już zamawiać to od razu można zamówić sobie jakieś brzeszczoty bo są czasami o 50% tańsze niż w sklepach modelarskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzeszczotem okrągłym o grubości 2.5mm to raczej w modelarskie nie poszalejesz. Ale są sklepy które mają bardzo małe przekroje piły np 0.36mm jak np to http://www.wkociuba.pl/BRZESZCZOT-WLOSOWY-SPIRALNY-nr-2-0-GL-VALLORBE(4,81,4045).aspx Mam kilka od nich.

Do dokładnego cięcia się nie nadają. Można nimi ciąć grubsze materiały. Ja np zakładam je na ramkę 200mm i tne bokiem  np duzą sklejkę. Później dopiero mniejsze fragmenty wycinam dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.