Skocz do zawartości

Backfire F5F


Marcin851
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jerzy Markiton

No.... Masz zdrowy system nerwowy !

Na wałach w Raciborzu ?

Poślij ten filmik Petrovi Janku. Swego czasu powiedział mi, że na dzielonych skrzydłach by się nie odważył...

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.... Masz zdrowy system nerwowy !

Na wałach w Raciborzu ?

Poślij ten filmik Petrovi Janku. Swego czasu powiedział mi, że na dzielonych skrzydłach by się nie odważył...

- Jurek

:) Tak na wałach w Raciborzu :) Filmik postaramy się zrobić lepszy i napewno bardziej postaram się go pogonić :D

 

... ale wolno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ładował mi się film z youtube :D

 

 

 

 

To nie lata, to zapier.... ;)  

za słaby przesył masz :P  było czyste niebo i to nie było widać tak jak miało, na tle chmurek bardziej widać prędkości przelotowe ;)

 

Marcin gratuluję oblotu. Zapraszam na lotnisko na jankowicką. Z pewnością jutro po 14 będzie fajna ekipa ;)

Dzięki :) jutro czyli w niedzielę? hmmm... się zobaczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

W tym samym miejscu Piotrek nakręcił filmik z 1-szym Backfire,em w roili głównej..... Gdzieś tu powinien być ?  Z Megą 22/30/3s to tramwaj lub nawet dorożka w porównaniu do Twojego !

Pozdrawiam - Jurek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Jerzy Markiton

Coś mi na śmigle za mało obrotów ?

Masz dobrze ustawiony przelicznik przekładni w Castlu ? Mógłbyś mi to podesłać w oryginalnym formacie ? Te 282 A to są w pierwszym szarpnięciu,  po odpaleniu silnika. Ciekawiło by mnie ile łyka na normalnym wznoszeniu.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

To rozciągnij 1 start (jedno odpalenie silnika), na cały ekran i potem zapisz jako *jpg. Będzie coś więcej widać. Gdzie trzymasz tę mysz, że pokazuje napięcie 18,8 V a prąd 0 A ?

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Na mój chłopski rozum - śmigło za ciężkie. Obroty silnika (pod myszą) wskazują na 12,8 V. Ty masz 16,3 V. Wiadomo, że obroty przysiądą pod obciążeniem ale wydaje mi się to trochę dużo. Można się pobawić - ale to trochę kosztuje. Śmigło 16", lub kołpak 0 st, 2 st ? Powinien wejść na wyższe obroty. Spróbuj trochę wygrzać akumulator ( 45-50 st.) przed startem. Te ripple trochę duże jak na nowy akumulator. 

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

przyłączę się do rozmowy z racji tego, że jestem również zwolennikiem "demonów prędkości" :)

 

Dla zainteresowanych: 3 lub 4 października bodajże w Gliwicach są zawody modeli F5B - polecam.

 

Zapraszam na Bobrowniki na wspólne latanie- mój Raketenwurm lata dopiero na 4 celach ale można pooglądać co i jak a z Zabrza nie daleko jest.

 

Z tego co zauważyłem to gorąco zaczyna się robić od 6 s w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój chłopski rozum - śmigło za ciężkie. Obroty silnika (pod myszą) wskazują na 12,8 V. Ty masz 16,3 V. Wiadomo, że obroty przysiądą pod obciążeniem ale wydaje mi się to trochę dużo. Można się pobawić - ale to trochę kosztuje. Śmigło 16", lub kołpak 0 st, 2 st ? Powinien wejść na wyższe obroty. Spróbuj trochę wygrzać akumulator ( 45-50 st.) przed startem. Te ripple trochę duże jak na nowy akumulator. 

- Jurek

Widziałem gdzieś na YouTube że Petr Janku ma filmik z takim samym setupem co ja ale tam mu wyszło coś kole 5,5kW. Hmm a może śmigło slim?  Aku?-szczerze to od pierwszego lotu mam dziwne wrażenie jak by z nim było coś nie tak. Może bubel mi sie trafił...

 

Witam

 

Dzisiaj widziałem to cudo jak latało w Bobrownikach - no i zachorowałem. Takiej strzały jeszcze nie widziałem. Gratuluje modelu i umiejętności.

 

Pozdrawiam Rafał M

:) :) :) no to zamawiaj i kupuj ;) ew obserwuj ogłoszenia na modelbazar.cz  tam widziałem już kilka ogłoszeń o backfire z konkretnym setupem, gotowy do lotu za dość ciekawą sumę :)

 

Witam,

 

przyłączę się do rozmowy z racji tego, że jestem również zwolennikiem "demonów prędkości" :)

 

Dla zainteresowanych: 3 lub 4 października bodajże w Gliwicach są zawody modeli F5B - polecam.

 

Zapraszam na Bobrowniki na wspólne latanie- mój Raketenwurm lata dopiero na 4 celach ale można pooglądać co i jak a z Zabrza nie daleko jest.

 

Z tego co zauważyłem to gorąco zaczyna się robić od 6 s w górę.

To ja zapraszam na piknik do Raciborza 13 Września :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petr brał udział w zawodach Pucharu Scorpio Polska wraz z zawodami Mistrzostw Polski organizowanych 29 sierpnia 2015 w Ogrodzonej/Cieszyna.

Miałem okazję osobiście również uczestniczyć.

 

Napędy Czechów robią wrażenie :). Możliwe, że przyjadę na piknik.

 

Jeśli chodzi o modele to pan Witold Stefański wykonuje sprzęt PIERWSZEJ KLASY. Kupiłem u niego Vigora i jest w przygotowaniu do lotów. Powiem tyle REWELACJA, jakość wykonania + RDS, po prostu bajkaaaaa :).

 

Zobaczę i postaram się wpaść na piknik jak mi się uda.

 

Zastanawiam się nad zamontowaniem śmigła 17 x 24 przy silniku Jeti Castor 26/3600. Nie wiem czy nie wykończy go ten duży skok.

 

Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tym względzie? Próbowałem na 17x18 jest świetnie, 16 x 8 nadaje się do latania ale z piwem w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petr brał udział w zawodach Pucharu Scorpio Polska wraz z zawodami Mistrzostw Polski organizowanych 29 sierpnia 2015 w Ogrodzonej/Cieszyna.

Miałem okazję osobiście również uczestniczyć.

 

Napędy Czechów robią wrażenie :). Możliwe, że przyjadę na piknik.

 

Jeśli chodzi o modele to pan Witold Stefański wykonuje sprzęt PIERWSZEJ KLASY. Kupiłem u niego Vigora i jest w przygotowaniu do lotów. Powiem tyle REWELACJA, jakość wykonania + RDS, po prostu bajkaaaaa :).

 

Zobaczę i postaram się wpaść na piknik jak mi się uda.

 

Zastanawiam się nad zamontowaniem śmigła 17 x 24 przy silniku Jeti Castor 26/3600. Nie wiem czy nie wykończy go ten duży skok.

 

Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tym względzie? Próbowałem na 17x18 jest świetnie, 16 x 8 nadaje się do latania ale z piwem w ręku.

Miałem jechać popatrzeć bo w sumie to nie daleko mam, niestety inne sprawy wypadły mi na ten termin :) A Petr chyba speedfire lata nie?

Wpadnij na piknik z raketenwurm'em :D Vigora też zabierz pokazać :)

WIST Millenium też f5b ma znajomy, mam nadzieję że wpadnie z nim na piknik :)

17x24 myślę że nic mu nie zrobisz ;) w zeszłym sezonie miałem założone 18x21 w 35/4100 na 4s i było ok :) teraz spróbuje zapodać 18x21 na 5s ale obawiam się że reg będzie odcinał (wezme te śmigło na piknik to porobie próby )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.