mazur Posted May 6, 2008 Posted May 6, 2008 Witam. Do ładowarki jako zasilacza używam zasilacza komputerowego czasami chciałbym używać akumulatora żelowego którego napięcie wynosi ponad 14V a nawet jeżeli dobrze pamiętam 14,5V. Natomiast wg fabrycznej instrukcji zasilanie powinno wynosić 11,5 do 13,5V. W niektórych sklepach np. http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1549,ladowarka-ek2-0851-esky w charakterystyce napisano "Zasilanie : 12 V (min. 11 - max. 15 V)" Jedną ładowarkę już ugotowałem przez pomylenie plusa z minusem do zasilacza i nie chciałbym wydawać kolejnych 50 zł na eksperymenty. Pozdrawiam
meteor Posted May 6, 2008 Posted May 6, 2008 bez obaw możesz podłączyć pod żelowy, napięcie po naładowaniu spada do ok. 13.9V, sam miałem taka ładowarkę i działała na żelówce 12V 4.5Ah
mazur Posted May 8, 2008 Author Posted May 8, 2008 bez obaw możesz podłączyć pod żelowy, napięcie po naładowaniu spada do ok. 13.9V, sam miałem taka ładowarkę i działała na żelówce 12V 4.5Ah Dzięki. Wcześniej nie sprawdzałem. Mój jest nieco przechodzony i ma 13,25V.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.