Skocz do zawartości

Futaba 9 cap


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A co do k. Modelmaniaka, chyba cos ci się pomyliło, 9CAP nowszy od MX-16??? a może mylisz mx-16 z mx-12 przeciez 9CAP ma już lekko z 6 lat a MX-16 max 1-2

 

Wersja Futaby 9 CAP Super ma okolo 3 lat, Graupner 2 lata.

 

Futaba 9 jedno z najwiekszych nieporozumien wg mnie tragedia jesli chodzi o obudowe która sie strasznie sciera menu jest tragiczne i nawet za dopłata nie wymieniłbym za swoja mx16s

 

A tutaj sie nie zgodze- menu jest baaaaaaaaardzo przejrzyste- mowia tak wszyscy, ktorzy je uzywaja. Twoje niezadowolenie z menu wynika prawdopodobnie z tego, ze uzywasz Graupnera. Ja programowalem model w Graupnerze i nie bylem zbyt zadowolony.

 

 

A co do scierajacej sie obudowy to jakos nie zauwazylem, a uzywam tego sprzetu od 3 lat. Moze po prostu w miare o Nia dbam?? Zapewniam, ze aparature nie lezy na polce, lecz jest intensywnie uzywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No i cena Futaba 9 z syntezą kosztuje znacznie wiecej niz mx 16s zreszta nie wazne czym sie lata tylko jak widziałem giganta 2.6m sterowany Futaba FC 14 bez wyswietlacza i było ok :D.Kolegę intresuje radio od 9 kanałów w góre wiec temat z mx16 mozna odpuscic

 

Jezeli chodzi o odbiornik 149 DP to nie dam głowy ale jesli Graupner 16 ma 2 kodowania SPCM i PCM to powinien odpalic na tym odbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Sebarc, nie chwalę Futaby 9CAP, nie mam ochoty kłócić się czyje zabawki są lepsze bo już dawno z tego wyrosłem.Nie zapominaj że sprawa dotyczy plusów i minusów FF9CAP.Co do odbiornika PCM1024 R149DP to najwyraźniej nie miałeś z nim do czynienia (zaraz odpowiesz że używałeś wszystkich Futaby).Mnie i kilku innym kolegom podoba się to BADZIEWIE i nadal będziemy z tego BADZIEWIA korzystać niezależnie od tego czy jest lepsze czy gorsze od Twojego MX-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówie że MX-16 jest najlepsze, ale chyba dla 14 latka srednio zaawansowanego jakas futaba T12FG nie jest potrzebna albo jakies radio z którego rozlewa sie farba z obudowy i potencjometry po kilku miesięcznym używaniu nawalają, teraz pewnie znów posypią się komentarze że to nie prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. FF9CAP super jest chyba nowsza od MX16

2. FF9CAP super ma dowolnie przypisywane przełączniki

3. MX16 to starusieńki X3810 ADTw nowej obudowie...

4. W FF9Cap Super nie odłazi juz farba...

5. Odbiorniki PCM JR'a nie bedą współpracowac z futabą i odwrotnie...

6.Prosze porównac możliwosci FF9CAP super z MX16... to tak jak porównac passata z golfem... FF9 jest poprostu radiem z wyższej półki niż MX16 mozna ja tylko porownywac z MX22(PCM9X).

7.Przez wiele lat uzywalem aparatur JR m.in. X388 potem X3810ADT - przesiadka na FF9 to prawdziwy skok technologiczny... Dopiero FF9 pokazała mi takie mozliwości oprogramowania modelu że wcześniej nawet nie pomyślałbym że "tak się da"...

8.Jeżeli tylko kolegę stac to sugerowałbym rozwazyc FF9CAPSuper ew.JR PCM9X. Jeśli nie... wtedy pozostaje Futaba FF7 lub MX16, chociaż przychylałbym się w strone futaby ze względu na łatwośc programowania dzięki "magicznej" gałce... W MX16 trzeba "titac" pstryczkami... Szkoda czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odbiornika PCM1024 R149DP to najwyraźniej nie miałeś z nim do czynienia (zaraz odpowiesz że używałeś wszystkich Futaby).Mnie i kilku innym kolegom podoba się to BADZIEWIE i nadal będziemy z tego BADZIEWIA korzystać niezależnie od tego czy jest lepsze czy gorsze od Twojego MX-a.

 

Dokladnie tak, zgadzam sie w 100%. Transmisja w PCM 1024 to zupelnie inna bajka, po przejsciu z Optica 6 FM to jak bym zmienil model, odpowiada o wiele szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy chwali swój nadajnik ale w moim przypadku akurat miałem możliwość przetestowania obydwu aparatur.

 

I testujac obydwie aparatury twoim zdaniem MX-16 jest lepsza ? :shock:

 

Co moge powiedziec kazdy ma prawo do wlasnego zdania :roll:

 

ale

jakas futaba T12FG nie jest potrzebna albo jakies radio z którego rozlewa sie farba z obudowy i potencjometry po kilku miesięcznym używaniu nawalają, teraz pewnie znów posypią się komentarze że to nie prawda.

 

to sa juz totalne bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Sebastian, opamiętaj się wreszcie, przestań mieszać w tym temacie, zrób sobie swój temat i zaśmiecaj go tekstami: "moje cudowne radio" itp.A z jakiej półki jest Futaba 9CAP ?, z dolnej ?, idź i zarób na nią własnymi rękami to zobaczysz z jakiej półki jest. może się okazać że ta półka będzie bardzo wysoko albo wręcz nieosiągalna.Widzę że najlepiej wychodzi Ci kłócenie się o sprawy które Cię nie dotyczą.Co ma takiego ten Twój MX czego nie ma Futaba.Proszę Cię opisz dokładnie obydwa nadajniki od strony softu a nie od strony lakieru.Jeżeli nie masz zamiaru zrobić takiego opisu to przestań pisać takie głupoty.

Zapewne będzie odpowiedź z Twojej strony, bo jak może być inaczej?Ciekawe co teraz będzie nie tak, może anteny mają inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Modelmaniaka:

 

1. Nie jest nowsza, lecz o rok-2 starsza.

2. MX-16 też ma dowolnie przypisywane przełączniki

3. Z tym sie nie zgodze, od razu widac inny wyświetlacz, inne funkcje itd. tak samo moge powiedzieć ze 9CAP to to samo co 7CAP tylko w innej obudowie.

4. A ja widziałem , że odchodzi... nawet w wersji Super (złota wersja)

5. Tutaj moge pryzynac racje.

6. Tutaj sie nie zgadzam

7. Tego nawet nie komentuje

 

 

Do Sławomira:

 

Własnie chodzi mi od strony softu... po pierwsze nie mowimy o cenie tych radii tylko o jakośći... a żeby było smieszniej futaba 9cap jest 2 razy droższa niż mx-16, po drugie nie mówie że mój mx-16 jest najlepszy bo nie jest, jest wiele innych lepszych radii lecz mx16s posiada w menu prawie wszystkie funkcje które posiadaja radia z dużo wyższych półek np. mc-24. Nie będe dokładnie opisywac co ma mx-16 a czego nie ma futaba 9cap bo jeżeli sie pomyle to znów posypia się komentarze, ale do najprostszych rzeczy można wymienić synteza, za którą w 9Capie trzeba dopłacić i w dodatku nie jest w oprogramowaniu tylko w module, mx-16 posiada lepszej jakosci, czytelniejszy wyswietlacz, bardziej rozbudowane menu i czytelniejsze niz w futabie (oczywiscie według mnie, miałem obydwie aparatury w ręce i w futabie nie mogłem się za bardzo połapać, pewnie jak miałbym ja jeszcze dłużej to wtedy byłoby inaczej), oraz mniejsza moc nadawcza (nie będe rozwijał tego tematu, można poczytać w innym temacie na forum) Do minusów mx-16 można zaliczyć, że nie posiada modułu nadawczego co wyklucza w przyszłosci zastosowanie dodatkowego modułu pracującego w paśmie 2,4GHz.

 

Akurat synteza jest jak dla mnie bardzo potrzebna, kiedyś nie było mx-16 więc ludzie kupowali to co było najlepsze na rynku w tym czasie, ale technika "niestety" idzie do przodu i chwili obecnej napewno więcej osób skusiło by się na JR MX-16s niż na futabe 9cap, można zapytać się co nie których sklepów czy bardziej schodzi 9cap czy mx-16s.

 

instruktor:

 

No to i ja wtrącę swoje trzy grosze

Modelmaniak i Sławek wy koledzy za krótko żyjecie i za mało wiecie aby dyskutować z tak doświadczonym człowiekiem jak Sebarc. :twisted:

A Mx 16 s jest rzeczywiscie najlepsza, bo użytkuje ją Sebastian :P

(przepraszam ale misiałem :devil: )

 

A może nie tylko ja mam ten nadajnik, albo te forum jest forem tylko futabowiczów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Synteza??? To zaleta ?Ile razy przełączasz kanał podczas lotów?.Zobacz sobie sygnał ze swojej syntezy na analizatorze widma i porównaj go z nadajnikiem kwarcowym.Ale mniejsza o to.Jest śmiesznie bo wolałem kupić BADZIEWIASTĄ Futabę niż dwa MX.Zadowolony jesteś, będziesz jeszcze bardziej>lubię odpadający lakier chociaż nie odpada, nie mogę się doczekać kiedy padną potencjometry.Dla mnie zagmatwane (wg, Ciebie ) menu nadajnika jest ok.Aha, jak padnie mi mój nadajnik to kupie sobie drugi, DOKŁADNIE TAKI SAM.Przesłanie jest takie:Twoich wypowiedzi na temat nadajników nie biorę pod uwagę bo nim wydałem pieniądze na nadajnik przeszukałem internet w poszukiwaniu wszelkich informacji na temat różnych aparatur i zasięgnąłem opinii ludzi bardziej doświadczonych niż Ty..Co za znaczenie ma moc nadawcza?.Nie zapominaj o tym że aby zwiększyć zasięg dwukrotnie musisz wepchać w antenę czterokrotnie więcej mocy.

 

Nie twierdzę że MX to badziewie bo tak nie jest, koledzy używają MX-y i są zadowoleni, ale ja wolałem jednak FF9CAP Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja wtrącę swoje trzy grosze

Modelmaniak i Sławek wy koledzy za krótko żyjecie i za mało wiecie aby dyskutować z tak doświadczonym człowiekiem jak Sebarc. :twisted:

A Mx 16 s jest rzeczywiscie najlepsza, bo użytkuje ją Sebastian :P

(przepraszam ale musiałem :devil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ehhh Szczepan nawet się nie przyznaj że masz Multi...xa, bo też sie okaże że to radio się nie nadaje do latania, no chyba że "łutki albo modela samochodu".Mamy przecież tu eksperta w każdym temacie. :D .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie sie mowi ze radio ma wszystko szczegolnie jak sie nie wykorzystuje nic poza DR i rewersami ......:P:P:P

ja akurat uwazam ze oprogramowanie bylo dosc dobre 7 wolnych mixow pozwalalo na dosc duzo itd .... ale dalej nie rozumiem bo mx-12,16 to polka niska ... a 9cap srednia wiec radio zupelnie innej klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.