Skocz do zawartości

Futaba 9 cap


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pierwszy post, ale na forum jesteś już od jakiegoś czasu...

 

Widzę, że posiadasz MX12 a nie myślałeś o przesiadce na model z tej samej firmy czyli Graupner/JR np. na JR9XII ? Może byłoby ci łatwiej opanować nowy sprzęt ?

Z tego co widziałem i czytałem to zarówno 9CAP i JR9XII są zbliżone funkcjonalnością do siebie.

 

Co do 9CAP. Ja mam ją od przeszło pół roku i bardzo sobie chwalę:

1. Intuicyjne menu

2. Ilość kanałów

3. Duży wyświetlacz

4. 3 Timery dowolnie ustawiane

5. Bezproblemową współpracę z różnymi odbiornikami (nawet takimi "no name")

6. Dużą ilość mikserów.

7. Konfigurowalna krzywa gazu i inne bajery...

Dodatkowo mam syntezę więc już w ogóle nie mam powodów do narzekań.

 

A jeszcze dodatkowo - to w każdej chwili w 9CAP 35Mhz można wstawić łatwo moduł 2.4 GHz. Więc przyszłościowo nie ma konieczności wymiany całego nadajnika jakby chciało się przejść na to "extra" pasmo.

 

Minusy to:

- mała pojemność aku nadajnika w niektórych konfiguacjach . Standardowo u mnie był 700 mAh więc mam przez to konieczne częste ładowanie.

Tak więc jak brać apkę to od razu z aku min. 1500 mAh

- ilość modeli do zapamiętania (ale to można rozszerzyć kupując odpowiedni moduł pamięci)

 

Ja zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Aparatura F9Cap to naprawdę fajny sprzęt.Posiada możliwość dowolnego przypisania przełączników do poszczególnych funkcji, ma dźwiękową sygnalizację neutrum dla kanałów pod palcami wskazującymi z obu stron nadajnika.To samo dotyczy trymerów.Obsługuje ACRO/HELI i chyba wszystkie możliwe konfiguracje szybowca.Co do programu Heli to nie wypowiadam się na temat jego jakości ponieważ nie latam śmigłowcami.Minusem mogę określić 3 kanały w formie gałek na przednim panelu nadajnika, tuż nad diodami LED.Używanie ich może być męczące.Radio ma tryb PCM1024 i PPM.Jest możliwość wpisywania nazw modelu do 8 znaków.Niektórzy nie lubią imitacji chromu na obudowie ale mnie to nie przeszkadza.MODE można ustawić z poziomu menu nadajnika.W tym samym menu można ustawić wstępnie revers na gazie.Bardzo fajne radio.Chciałem kupić JR9X II ale przekroczyło to mój budżet i wybrałem 9CAP i nie żałuję.Nadajnik godny polecenia.

 

Minusy to:

- mała pojemność aku nadajnika w niektórych konfiguacjach . Standardowo u mnie był 700 mAh więc mam przez to konieczne częste ładowanie

Ja też miałem 700mAh, wymieniłem na ROBBE 2000mAh ale odradzam ten pakiet ze względu na jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, tez mam od paru miesiecy 9CAP znana tez jako FF9 (przesiadlem sie z Optica6) i pozostaje mi tylko dolaczyc sie do wszyskiego co juz powiedziano.

 

Ja zakupilem nadajnik z odbiornikiem R149DP PCM 1024 cudenko :D , w konfiguracji opisanej na stronie z linku widzialem odbiornik 137 - 7 kanalowy i w FM.

 

Co do baterii to mialem to samo :evil: taki nadajnik za takie pieniadze i oszczedzaja na baterii (wstyd panowie z Futaby wstyd) ja w swojej wymienilem na Sanyo 2700 mah i polecam.

 

Bardzo jestem zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj gruchu gruchu... już Ci mówiłem ze 9CAP to stary sprzęt, za tą cene a nawet i taniej możesz kupić dużo lepszy nadajnik np. MX-16s z syntezą i oprogramowaniem z nadajników mc19-22, a jeżeli już bardzo zależy Ci na futabie to tylko 9ZAP (na allegro czasami można spotkać albo załatwić od kolegów z RCtorunia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj gruchu gruchu... już Ci mówiłem ze 9CAP to stary sprzęt, za tą cene a nawet i taniej możesz kupić dużo lepszy nadajnik np. MX-16s z syntezą i oprogramowaniem z nadajników mc19-22, a jeżeli już bardzo zależy Ci na futabie to tylko 9ZAP (na allegro czasami można spotkać albo załatwić od kolegów z RCtorunia)

 

Jest przeciez FF9Cap z syntezą...

9Zap to dopiero staruszek... ale faktycznie dobre radio.

Obecnie posiadam 9 cap super i jestem b. zadowolony.

Zamówiłem juz jednak 12FG zobaczymy co to warte.

 

p.s.

dlaczego MX16 jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba sie z Toba Slawku zgodze. Tak samo bylo z lataniem- zawsze najlepiej.

 

A swoja droga uzywam tej aparatury od dluzszego czasu i jestem bardzo zadowolony- nie ma problemow z brakiem mikserow, wszystko jest przejrzyste i latwe w obsludze.

 

Jedyna wada jest predkosc przesylu danych. Na forum juz dawalem link do porownania jej z innymi aparaturami pod tym wzgledem. Ale i tak prawdopodobnie nie zauwazysz tego latajac modelami innymi niz 120g halowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Synteza to akurat dla mnie żaden argument.Jak wspomniałem , mam 9CAP z R149DP i nie myślę się z nią rozstawać.Zanim wykorzystam jej możliwości prędzej się zestarzeję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem FF9CAP jest porównywalna z mx22 (PCM9X).

Porównywanie tego radia z MX 16 jest nieporozumieniem.

MX16 to (staruszek) X3810ADT w nowej "budzie"... Chociaż nieporównywalny z nim pod względem jakości wykonania...

MX16 można porównac tylko ze starą Futabą FF8.

Pod względem oprogramowania, interfejsu, możliwości, jakosci wykonania, itd. MX16 nie dorównuje FF9CAP Super do pięt.

 

tutaj FF9 z syntezą i "mega odbiornikiem"

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=162_187&products_id=1538

 

albo zestaw FF9 na 2400MHz

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=162_187&products_id=4127

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

mialem 9cap ale nie w wersji super i powiem ze nadajnik bardzo fajny w programowaniu,

Ale nie prawdą na pewno jest dowolnosc przypisywania przelacznikow, wprawdzie wiekszosc tak ale butterfly i fazy lotu sa na stale przypisane, pozatym ja odnioslem wrazenie ze to slabej jakosci tani sprzet, w moim starlem cala obudowe tzn lakier a nadajnik nie byl wcale stary, fajne sa cam-packi ale jr ma 30 modeli pamieci w standardzie a moja 9 miala 8, jesli mialbym wybor napewno kupilbym jr-a/graupnera choc u nich tez zdarzaja sie fuszerki, np. gniazdo aku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym odchodzeniem farby to serio masakra.. widzialem kilka tych radyjek wszystie stlizowane na chrom odpustowy... w kazdym pozchodził w kilku miejscach..

jest to tez wolne radio co jest wazne jesli ktos lata smigłowcami w systemie CCPM.. do tego stopnia wolne ze na poszczególnyvh kanałach są takie lagi ze np z modułem 2.4 tarcza pływa jak szalona :)

jesli komus to nie przeszkadza to fajne radio.. za te kase jednak JR 9X a jesli nie to warto dolozyć do FUTABY 12FG / FGH no i wyszla własnie nowa FUTABA 10 w cenie chyba takiej jak 9CAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Sebarc na pewno nie ma dobrych odbiornikow futaby pcm :P jakby nie patrzec mx-16 nie pociagnie z takimi starociami jak 149DP :P

 

Po co mi jakieś odbiorniki PCM, skoro na zwykłym R-16 nie mam całkowicie żadnych problemów z zakłoceniami...

 

A co do k. Modelmaniaka, chyba cos ci się pomyliło, 9CAP nowszy od MX-16??? a może mylisz mx-16 z mx-12 przeciez 9CAP ma już lekko z 6 lat a MX-16 max 1-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Koledzy, po co kłótnie??.Jesteście szczęśliwymi posiadaczami MX-16 i super, ale chyba temat dotyczy Futaby 9CAP, albo ja nie niedowidzę.

 

Aha, największe nieporozumienie to Graupner MC-14 które kiedyś tam miałem, chyba przez 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.