Skocz do zawartości

Flying-Model-Simulator FMS 2.0.


andsze1

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu nurtującego mnie od dłuższego czasu problemu.

W Internecie dostępne są następujące wersje tego symulatora:

- Alpha 8.5 dla Windows 95/98/ME/2000/XP - nie mogę uruchomić,

- Alpha 8.3 dla Windows 95/98/ME/2000/XP - nie mogę uruchomić,

- Beta 7 dla Windows 9x/ME/2000 - nie mogę uruchomić,

- Beta 6 dla Windows 95/98/ME/2000 - ta "chodzi" znakomicie,

- pozostałe - nie sprawdzałem.

Kiedyś wszystkie te wersje "chodziły", ale była to u mnie era Windows 98.

Moje szukanie w sieci nie przyniosło pozytywnych rezultatów - z postów na forach wynika, że wszystkie wersje symulatora "chodzą".

 

Mój sprzęt:

Płyta: ASRock K7S8X

Pamięć: 1,5 GB

Procesor: AMD Sempron 2200+ 1500 MHz

Grafika: Nvidia GeForce FX5500 256 MB

Dźwięk: C-Media AC'97 Audio zintegrowana

HD: WDC WD800JB-00JJC0 80 GB

Nagrywarka: Philips DVDR1660P1

Czytnik: Toshiba CD-ROM XM-6402M

Zasilacz: Mode Com Feel III 500 ATX Illumination

Monitor: Flash HL710S

System: Windows XP HE SP 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje? Wyskakują ci jakieś komunikaty/wiadomości/błędy przy uruchamianiu?

Tak, standardowe okno z wiadomością "Wystąpił problem z aplikacją FMS.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty." i "Przekaż informacje o tym problemie firmie Microsoft.". Oczywiście nie wysyłam, bo po co?

 

Ale przypomniałem sobie, że kiedyś, ze względu na zauważone przeze mnie, spore spowolnienie kompa zatrzymałem niektóre usługi (w sumie 15 czy 16 szt.), i może tu leży pies pogrzebany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z tymi usługami, gdy to standardowe okienko wyskakuje to ciężko powiedzieć gdzie jest przyczyna :?

Spróbuj jeszcze pokombinować ze sterownikami karty graficznej. Zainstaluj najnowsze. DirectX raczej nie jest przyczyną bo ten symulator to zabytek, ale możesz też spróbować uaktualnić - a nóż widelec pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z tymi usługami, gdy to standardowe okienko wyskakuje to ciężko powiedzieć gdzie jest przyczyna :?

Spróbuj jeszcze pokombinować ze sterownikami karty graficznej. Zainstaluj najnowsze. DirectX raczej nie jest przyczyną bo ten symulator to zabytek, ale możesz też spróbować uaktualnić - a nóż widelec pomoże.

Przejrzałem usługi wyłączone, ale żadna (moim zdaniem) nie jest odpowiedzialna za kłopoty z FMS 2.0 alpha 8.5.

Mogę prosić o porównanie zestawu moich uruchomionych usług

3a91d9edc4ebffa0m.jpg

z Twoimi?

Sterowniki do karty graficznej zaraz sprawdzę, chociaż, prawdę mówiąc, jest już wiekowa.

 

I jeszcze jedno:

Sygnatura błędu

AppName: fms.exe AppVer: 0.0.0.0 ModName: kernel32.dll

ModVer: 5.1.2600.3119 Offset: 00012a5b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z moimi usługami nie ma co porównywać ponieważ już od dłuższego czasu nie korzystam z FMS. Tyż myślę że usługi nie wiele mają tu do rzeczy. Sprawdź to ze sterami, jeśli nie pomoże to masz prawdopodobnie problem z biblioteką kernel32.dll. O ile dobrze pamiętam to któraś z łatek do windy troszkę w niej mieszała. Ale pewności nie mam, musisz po prostu pogooglować na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z moimi usługami nie ma co porównywać ponieważ już od dłuższego czasu nie korzystam z FMS. Tyż myślę że usługi nie wiele mają tu do rzeczy. Sprawdź to ze sterami, jeśli nie pomoże to masz prawdopodobnie problem z biblioteką kernel32.dll. O ile dobrze pamiętam to któraś z łatek do windy troszkę w niej mieszała. Ale pewności nie mam, musisz po prostu pogooglować na ten temat.

Niestety zmiana sterowników do grafiki na najnowsze nic nie pomogła :(

Zobaczymy, co znajdę na temat kernel32.dll.

No i dzięki za zainteresowanie moim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz wszystkie aktualizacje pobrane i SP2/SP3? Dodatkowo, skoro przewraca się Tobie na powłoce, to po odinstalowaniu FMS'a, i ręcznym wyczyszczeniu resztek, zrób restart. Po restarcie "zakiluj" wszystkie procesy, byle tylko WXP nadal działał ;-) Możesz także zakilować procesy, które są zbędne (przez zabiciem wszystkiego np. FW, na wszelki wypadek odłącz komputer od sieci).

 

Jeżeli problem będzie nadal występować - napisz do mnie na PW - pomogę Ci poza forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz wszystkie aktualizacje pobrane i SP2/SP3? Dodatkowo, skoro przewraca się Tobie na powłoce, to po odinstalowaniu FMS'a, i ręcznym wyczyszczeniu resztek, zrób restart. Po restarcie "zakiluj" wszystkie procesy, byle tylko WXP nadal działał ;-) Możesz także zakilować procesy, które są zbędne (przez zabiciem wszystkiego np. FW, na wszelki wypadek odłącz komputer od sieci).

 

Jeżeli problem będzie nadal występować - napisz do mnie na PW - pomogę Ci poza forum.

System aktualizuje się na bieżąco.

Przed instalacją kolejnej wersji wykonywałem zarówno kasowanie pozostałości w katalogu C:\Program Files jak i czyszczenie rejestru. Żadnych pozytywnych efektów. Próbowałem również usuwać wspomniane wyżej procesy. Nic.

Od kilku tygodni system pracuje bez pliku wymiany, ponieważ kiedyś stwierdziłem, że niektóre strzelanki (czasem lubię dla relaksu trochę postrzelać :D ) szybciej się uruchamiają. Więc, z braku innych pomysłów, spróbowałem zainstalować FMS z tym plikiem. Nic.

 

W tym stanie rzeczy pozostała mi chyba tylko ponowna instalacja Windows, ale, jak na razie, nie mam na to ani czasu, ani chęci, ani natchnienia.

 

Co prawda, utrudnia mi to "polatanie" kilkudziesięcioma modelami, przeznaczonymi dla wersji alpha 8.5, ale z tym można sobie poradzić przez podmianę pliku .par (prawdopodobnie przy tej okazji tracę specjalne cechy poszczególnych modeli, ale mówi się trudno, nic nie ma za darmo, bilans musi wyjść na zero).

 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim problemem.

 

 

Uaktualnienie:

 

Ktoś gdzieś bardzo słusznie zauważył, że format dysku i ponowna instalacja systemu to ostateczna ostateczność.

 

Znalazłem rozwiązanie mojego problemu http://www.wattflyer.com/forums/showthread.php?p=404255

 

Zapomniałem zupełnie, że już dawno temu, dla przyśpieszenia startu systemu, powyłączałem w BIOS-ie wszystko, co tylko było możliwe (port równoległy, porty szeregowe, stację dyskietek i coś tam jeszcze). A tu okazało się, że FMS 2.0 alpha 8.5 (i pewnie wszystkie inne, które nie chciały mi się uruchomić) potrzebuje "widzieć" właśnie port szeregowy.

Z podanego wcześniej linku wynika, że można albo włączyć w BIOS-ie port szeregowy, albo zmodyfikować klucz w rejestrze, albo skorzystać z programiku StartFMS.exe.

Najłatwiejsze i dające pozytywny efekt od razu okazało się ostatnie rozwiązanie - FMS 2.0 alpha 8.5 "chodzi" jak burza :jupi:

 

Dla zainteresowanych: duuużo modeli i symulatorów http://www.rc-sim.de/wbb3/index.php?page=Database&s=dee3a2b0baa30ca97f19f2d70230872908dedb8f ale trzeba się zarejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.