Skocz do zawartości

os od dzwonka


afish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialem zapytac czy moze dorabialiscie oski do silnika "dzwonka" bo nieszczesliwym trafem urwalo mi sie skrzydelko w locie i oske skrzywilem lapiac krety :)

Precik 3 mm ( nie musi byc gwintowany bo mam piaste) no i ten rowek czym ??

Czy moze nie bawic sie w to zupelnie i kupic w sklepie : ) ( no tak tyko pogoda ladna a latac nie ma czym ;/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorabiałem z ośki od prowadnicy lasera z CD rowek robiłem pilnikiem po zamocowaniu ośki w imadle tylko nie wiem jak z rowkiem na ta zawleczkę na końcu silnika,ja latałem bez niej i jakoś mi nie wyleciało nic w locie :ble: ośkę możesz zrobić z jakiegoś pręta ale zeby miał 3mm grubości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast stosuję wypychacze do form wtryskowych produkcji FCPK Bytów średnicy fi3.Są nie do zabicia - hartowane na wskroś do 64 HRC lub azotowane.Trzeba jednak uważać bo są one tolerowane na h7 i w niektóre chińskie łożyska zbyt ciasno wchodzą.Jak nie chce taki wejść to kupuję w modele.sklep óśki do dzwonków za 5 zeta i niech się gną.Jednak te z wypychaczy więcej wytrzymują zderzeń w walkach ESA. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze kolega po jakis zajeciach z technologi mechanicznej ( czy podobnego przedmiotu) bo nam tutaj fachowym jezykiem przemawia ;]

TooM

Nie wiem ile osób na forum wie dokladnie o co Ci chodzi ale chyba malo, wiec pisz "dla ludzie"

Pozdrawiam i ide mocowac silnik do samolotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam . :oops:

Łożysko, zwłaszcza małej średnicy nie może bardzo ciasno wchodziś na oś bo się "rozedmie " i zgniecie kulki.Dlatego oś fi 3 musi mieć trochę mniej niż 3 mm(tolerancja). 64 HRC to mniej więcej twardość pilnika a na wskroś to znaczy że cały przekrój jest zahartowany a nie tylko wierzchnia warstwa(azotowanie).Wypychacz jest o tyle ciekawy że ma łeb na końcu.

Pozdrowienia Marian

Dyplom robiłem z termodynamiki a zawód wykonuję bardziej zbliżony do chemii ale jakiś stareńki "Mały Poradnik Mechanika" stoi na półce i czasem do niego zaglądam jak czegoś nie rozumię :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.