Skocz do zawartości

Zasilanie silnika


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie a mianowićie czy można zasilać silnik np. taki http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5669 takim pakietem Ni-Cd http://allegro.pl/item357590538__akumulator_8_4_v_400mah_ladowarka_.html .

W opisie silnika pisze Zasilanie : 2 - 3 Li-Pol czy można zastąpić te Li-Pol właśnie w.w. pakietem. Jestem początkującym modelarzem i moje pytanie niektórym może wydawać się śmieszne ale proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w specyfikacji silnika i regulatora masz podane, że może być zasilany również nie lipolami - 5-12ogniw np "paluszki" czy KAN. Pakiet z Allegro ma raczej za małą pojemnosc do zasilania silnika. Jednak mając 8 lat nie wiem czy trafnie lokujesz swoje zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc powiecie jaki moze być tutaj pakiet li pol i jaka ładowarka i nie wiem czy tam jest potrzebny jakiż zasilacz do ładowarki czy nie jak tak to powiedzcie jaki. Jeśli możecie to podajcie mi skład całego zestawu i ile to około kosztuje.

 

PS. Nie mam 8 lat tylko 12 źle ustawilem date urodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok co do ,ładowarki to sam taką patrzyłem ale chyba do niej jest potrzebny zasilacz. Nie bardzo jestem dobry z elektryki i nie chcę żadnej przeróbki z zasilacza komputerowego. Jeśli możecie to podajcie mi ceny tak około nie prosze o linki z zasilaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np taki zasilacz:

http://zasilaczeonline.pl/product_info.php?cPath=33&products_id=161&osCsid=17a92d775800519089e25fb7ae8be804

Trzeba uważać, żeby nie kupić na zbyt wysokie napięcie bo ładowarka może sie zbuntować i nie ruszy. Możesz też próbować ze "zwykłymi" zasilaczami - byle dawały ok 1A i miały odpowiednią polaryzację - minus "na zewnątrz" a plus na bolec. Jak kupisz ten zasilacz 5A to będziesz miał przyszłościowo do mocniejszej ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki i rozumiem że nie trzeba stosować tam żadnych przeróbek bo to jest zasilacz do laptopa a nie przeznaczony specjalnie do ładowarek.Napięcie tam jest 15V a do tej ładowarki chyba jest potrzebne 12V i czy tej ładowarki nie rozerwie czy co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg danych ze strony internetowej ładowarka ma zasilanie :

Zasilanie : 12 V (min. 11 - max. 15 V)

Na samej ładowarce pisze 11,5 - 13,5. Jeżeli chcesz dokładnie wiedzieć czy pracuje przy 15V to musiałbym sprawdzić u siebie w domu. Ładowarki pewno nie rozerwie ale może nie działać. Może się też uszkodzić :? . Póki co pogadaj z tatą - niech Ci pozwoli naładować z gniazda zapalniczki w samochodzie.

Wstrzymaj się też z tym 15V zasilaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - moja działa spokojnie przy 17V. Ładowałem tylko chwilkę, może po jakimś czasie zagrzeje się odrobinę bardziej niż przy 13 czy 15 V ale urządzenie jest impulsowe więc nie powinno tracić dużo mocy. Jak ci sie uda to kup zasilacz 14V. Nie wiem czy takie są. Aha - w instrukcji producent zaleca zasilacz 12 V :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.