Skocz do zawartości

Przerwa między Skrzydłem


rafalzur6

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz coś więcej o konstrukcji samego skrzydła.

Jeżeli w środku jest dźwigar i dolne powierzchnie są sklejone to po dodatkowym oklejeniu tej szczeliny paroma warstwami taśmy nie powinno być problemu. Skrzydła będą pracować tak jakby chciały się złożyć. Gdyby nie było szczeliny to pokrycie górne równomiernie by na siebie naciskało w miejscu klejenia i siły rozkładałyby się równomiernie. Jeżeli jest szczelina i skrzydła mogą się ruszać (aż do zamknięcia szczeliny - to jest problem, bo z biegiem czasu doprowadzi to do rozrobienia się materiału (chociaż nie wiem czy jest i z czego jest dźwigar) i model może złożyć skrzydła w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem zdjęcia.

Wygląda na to, że skrzydło obecnie trzyma się na dźwigarach.

Nie budowałem tego modelu - ale wydaje mi się, że można "uratować" te skrzydła biorąc kawałek depronu o szerokości 10cm i nakleić go na środku skrzydła zarówno na górze jak i na dole. Może wymagać to trochę wprawy, bo skrzydła mają zarówno wznios jak i krzywiznę profilu - więc na 100% górnej powierzchni nie uda Ci się okleić jednym paskiem.

Najlepiej najpierw na sucho dopasować taki pasek (odpowiednio go nacinając) i dopiero przykleić. Jeżeli będziesz musiał robić nacięcia na tym pasku żeby dopasować do krzywizny profilu to pamiętaj, żeby nie ciąć przez całą szerokość - tylko na środku zostawić min 2-3 cm litego materiału. Nawet jeżeli będzie wisiał w powietrzu (niedoklejony) to nic się nie stanie.

 

Albo można wykonać tą operację kilkoma krótszymi paskami - w sensie 10cm szerokości (po 5 cm na każdą połówkę skrzydła) ale o długości 2-3 cm. Tam gdzie jest bardziej płasko to np 5-10-15 cm długości.

 

Może inni użytkownicy tego modelu wypowiedzą się - czy same dźwigary wystarczą i wystarczy to skrzętnie okleić kilkoma warstwami taśmy pakowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.