Skocz do zawartości

Strasznie się grzeje


Athen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie, regulator rozgrzewa się do tego stopnia że odkleja się od niego rzep. Dzieje się tak niezależnie od pakietu.

 

Wcześniej tak nie było. Co może być przyczyną?

 

Regulatorek jest z zestawu RTF pioneer 1400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak w temacie, regulator rozgrzewa się do tego stopnia że odkleja się od niego rzep. Dzieje się tak niezależnie od pakietu.

 

Wcześniej tak nie było. Co może być przyczyną?

 

Regulatorek jest z zestawu RTF pioneer 1400

Gdybyś jeszcze podał jaki silnik i jakie śmigło, to byłoby łatwiej. Rozumiem, że pakiet 3S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pakiety 3s, jeden 30C a drugi ma napisane 30C/60C. http://www.akumulatoryrc.pl/pl/p/SLS-XTRON-2200mAh-3S1P-11%2C1V-30C60C/195

 

Na śmigle jest napisane 6x4E APC, było zmieniane. Silnik z zestawu

 

Wydaje mi się że gdyby to był problem ze śmigłem czy z silnikiem to by to wyszło wcześniej. Owszem regulator po lataniu zawsze był mocno ciepły ale nigdy tak gorący żeby rzepy się odklejały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To norma w tym zestawie, u mnie też robi się gorący jak dłużej polatam na większych obrotach. Ja sobie go przyczepiłem w środku na boku, w tym miejscu gdzie znajduje się servo , tam jest taki prześwit gdzie podczas lotu powietrze lepiej chłodzi.

Jak lubisz szaleć to lepiej wymienic go na 25A albo 30A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was ponownie

 

Byłem dzisiaj polatać. Używam około 20% mocy. Po około 30sekund do 2minut mogę latać. Następnie samolot zamienia się w niekontrolowaną cegłę, nie działa nic. Tylko pipczy, jak bym go włączył przed uruchomieniem aparatury. Odłączenie zasilania, następnie podłączenie i mam znowu pełną kontrolę. Próbowałem na dwóch różnych pakietach, o takim:

 

http://www.akumulatoryrc.pl/pl/p/SLS-XTRON-2200mAh-3S1P-11%2C1V-30C60C/195

 

i o takim:

 

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/AKUMULATORY-I-PAKIETY/REDOX-LIPO-1800mAh-111V-30c.html

 

,większej różnicy nie wyczułem. Kombinowałem też z ułożeniem regulatora. Na początku był w dziobie, później pod serwem, następnie na zewnątrz z boku kabiny i na końcu na zewnątrz z przodu kabiny. Różnica praktycznie żadna. Po KAŻDYM locie (trwającym tyle ile jest napisane wyżej) był tak gorący że nie mogłem go utrzymać w palcach przez 3 sekundy. Po każdym kolejnym locie był jeszcze gorętszy.

 

Regulator i silnik z zestawu rtf Pioneer, śmigło 6x4E APC, pakiety wyżej. To już koniec jego żywota? Krótki był. Jak tak to na jaki inny go wymienić, jak nie to co z nim zrobić.

 

Help :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować rozciąć tą czarną osłonkę, u mnie ona przykrywała cały radiator i nie było przepływu powietrza (w opcji gdy masz go poza kabiną)

Jak to nic nie da to lepiej nie eksperymentuj bo możesz zamienić model w pochodnie ;)

 

Jak chcesz kupić nowy to weź cokolwiek od 25-30A , pamiętaj tylko sprawdzić przed zakupem aby były przylutowane końcówki i odpowiedni wtyk do twojego pakietu (u mnie dean)

Ja kupiłem na szybcika regulator ABC 30A a jak przyszło to wielkie zdziwienie, że wszystkie wtyki muszę zamówić i przylutować osobno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.