Skocz do zawartości

Akumulatory SLS XTRON


Pułkownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem ,że jest poruszany temat pakietów SLS XTRON. Użytkuję od trzech miesięcy dwa pakiety (2400 4S, 3600 4S) w motoszybowcach. Jestem zadowolony z zakupu  XTRONÓW. Pracują w przedziale napięć 3,7-4,2 v . Oby tak dalej.

Polecam.

slekar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Właśnie się w nie zaopatrzyłem, tzn - dotarły dziś a zamawiałem w niedzielę w nocy.....

2x 3s 1250 - czyli kombatowe, 2x3s  2200 - do Jantara na cięższe warunki, i 1 x 6s 1450 - do Jantara na lightowe warunki...

Z tego 1x6s zrobiłem oczywiście 2x 3s 1450.

Pakiety wyglądają b. fajnie. Lutowane (między celami) ! Wprawdzie brak płytki laminatowej na połączeniach - jak w starszych Kokamach, ale całość robi bardzo porządne wrażenie ! Akumulatory  3s 1250 - identyczne gabarytowo z Turnigy Nano tech 1300 25/50C. Na celach kod kreskowy zaczynający się od 14........ Brak innych oznaczeń.

Zaskoczyło mnie idealne zbalansowanie cel (jeszcze się z takim nie spotkałem) - do 3 mniejsca po przecinku..... 3,836V - tak przynajmniej pokazała moja ładowarka - Accucel 10 Pro.... Zakładam, że wskazuje lepiej niż mój multimetr ! Ale z tym wskazywaniem - traktuję to z przymrużeniem oka. Np.: po włączeniu pokazała, że pojemność (aktualna) to 40%. Ładowanie ustawiłem na 1C i po jakichś 40 min. pokazała, że wepchnęła w 3s 1450mAh - 698 mAh.... Amerykanie w % nigdy nie byli najsilniejsi, a może mnie się się coś kiełbasi ? Zresztą - co to za Amerykanie z Hong-Kongu ?

Z uwagi na to, że cena zbliżona do HK zamierzam sprawdzić, czy przekonać się na własnej skórze, ile są warte deklaracje (no, właśnie  - kogo ?) pakietującego ? o selekcjonowaniu cel.

Pozdrawiam - Jurek

--------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzebie trochę wątek...

 

Jakiś czas temu zrobiłem trochę logów z lotów na różnych pakietach, które obecnie używam. Pomiary pochodzą z tego samego dnia, na tym samym modelu (śmigłowiec, Trex-550, z silnikiem Viper VSH6013, regulator CC ICE 100A).

Pakiety nabywam i używam w parach, gdyż oprócz Trexa 550 (1 pakiet 65 5000mAh) używam tych samych pakietów w Goblinie 700 (gdzie wchodzą dwa takie pakiety).

 

I tak:

  • Gens Ace 5000mAh 45C kupowane chyba z 2 lata temu, na liczniku każdego w momencie pomiaru po 66 cykli. Mam takie dwa, ale dla drugiego pakietu z pary niestety się nie zarejestrował log (zapomniałem wyczyścić pamięć przed lotem w regulatorze):

7eef31aa43b892cf5a32dfeb15be19af.jpg

 

  • Gens Ace 5000mAh 45C kupowane chyba gdzieś w końcówce zeszłego roku, czyli stosunkowo świeże - na liczniku każdego w momencie pomiaru 34 cykli:

9da72f3c910578711d66a4989732848c.jpg

 

57e0679ff103a635c6c3aa4d7e9e4522.jpg

 

  • SLS Xtron 5000mAh 40C, w momencie pomiaru każdy po 9 cykli:

56ed353ba443760753c0f986fcc32b14.jpg

 

a13eaea05adad0970d5260217b494e40.jpg

 

Kilka faktów i komentarzy podsumowujących:

  • Gensy przez producenta oznaczone jako 45C, SLSy 40C.
  • Z tego co widać z Gensów udało się mi wyciągnąć pobór chwilowy max ~3,3-3.8kW, z SLSów 4.1kW.
  • Spadki napięcia min to dla Gensów rzędu 19,5-19,8V, dla SLSów 20,4-20,6V
  • SLSy niby najmłodsze, ale jak widać Gensy starsze (moc max 3,8kW) trzymają się dużo lepiej niż te nowsze i z mniejszą ilością cykli (moc max 3,3 i 3,7kW). Ponadto na nowszych Gensach obecnie (39 cykli) pojawiło się lekkie wybrzuszenie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

ktoś wie jaka jest różnica między Xtron a X-Cube?

Różnica jest w gabarytach pakietów. X-cube są trochę grubsze i krótsze przy podobnej pojemności. No i x-cube to nowsza seria.

Jeśli chodzi o jakość to użytkuję x-trony i x-cube w smiglowcach i obie serie są naprawdę super.

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.