Skocz do zawartości

problem z rozruchem


lizak0o0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam problem z rozruchem silnika 25cc.
otóż nie mam przy nim szarpanki.

chciałbym go uruchomić w następujący sposób: od strony magneta zdjąć sprzęgło i nakręcić nakrętkę, na gwint wału. tak bym go odpalał, tzn: wkrętarką, tak zwany: "drill start". problem polega na tym że żeby zapalił trzeba kręcić w lewo, a jak wiadomo kręcąć w lewo odkręcimy nakrętke. i tu poawia sie moje pytanie. jak przymocować taą nakrętke, zeby sie nie odkrecala? lub w jaki inny sposób dojść do rozruchu silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dorób nakrętkę z kołnierzem przylegającym do koła zamachowego ,przewierć w jednym miejscu kołnierz tak żeby otwór załapał też koło zamachowe i wkręć lub wbij jakiś kawałek metalu.

Podaj meila to wyślę rysunek.

krawczykdario@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z rozruchem silnika 25cc.

otóż nie mam przy nim szarpanki.

chciałbym go uruchomić w następujący sposób: od strony magneta zdjąć sprzęgło i nakręcić nakrętkę, na gwint wału. tak bym go odpalał, tzn: wkrętarką, tak zwany: "drill start". problem polega na tym że żeby zapalił trzeba kręcić w lewo, a jak wiadomo kręcąć w lewo odkręcimy nakrętke. i tu poawia sie moje pytanie. jak przymocować taą nakrętke, zeby sie nie odkrecala? lub w jaki inny sposób dojść do rozruchu silnika?

Nie wiem czy to dobry pomysł ale może klej do gwintow Loctite?

Tylko sa różne rodzaje, jedne trzymają slabiej zeby można bylo polaczenie kiedys odkrecic inne sa takie ze mozna je odkręcić tylko wtedy gdy podgrzeje sie je palnikiem aby spalić klej.

Ja używam czasami kleju do gwintow do połączeń nierozlacznych i powiem szczerze, ze odkręcić taka nakrętkę kluczem to nie lada wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.