Jump to content

skuter

Modelarz
 • Content Count

  273
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

skuter last won the day on February 12 2016

skuter had the most liked content!

Community Reputation

38 Excellent

About skuter

 • Birthday 04/03/1980

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Dąbrowa Górnicza
 • Imię
  Tomek

Recent Profile Visitors

510 profile views
 1. skuter

  Vivat 3

  Dzięki Mirek za dokumentację modelu, zdjęcia i ustawienia. Model na pikniku w Bobrownikach w 2019 roku.
 2. Byłby do sprzedania rcgf 20 nowy nielatany uruchomiony w celu docierania i odeszła mi chęć na spalinę możliwy kontakt 501584228 

 3. Witam. Jak karter silnika sie rozszczelni to nie będzie ssania czy to na uszczelce pod cylindrem czy na uszczelniaczu wału. Jeśli tutaj będzie ok to zostają membrany gaźnika. Można jeszcze rozebrać i namoczyć benzyna. U mnie pomogło w DLE35RA i obeszło się bez wymiany.
 4. Dwa Moki M7 z oryginalnymi głowicami. Ta wygląda na adoptowaną z innego silnika.
 5. skuter

  Os max 50sx-h

  Ja bym to usunął. Mosiężna szczoteczka druciana do dremela i po sprawie. A co do tulejek w korbowodzie to są z brązu a nie z mosiądzu.
 6. Ten silnik to tzw Trener Power System z firmy Evolution. www.evolutionengines.com/Products/Default.aspx?ProdID=EVOE100 Silnik o pojemności 45 że śmiałem 10x4 trzyłopatowym i kołpakiem sprzedawany jako zestaw za cenę 90$. Model trudno powiedzieć. Wszystko zależy od stanu po tych 10 latach.
 7. Samoróbka. Ktoś dołożył przegrode najprawdopodobniej celem wyciszenia.
 8. Do docierania polecam paliwo Model Technics Qwikfire - 13% EDL 5% rycyna 16% nitro. Jak pracowałem na serwisie w sklepie modelarskim na tym docierałem Traxsasa 3,3 i nigdy nie miałem zwrotów. Trzy zbiorniki paliwa na postoju i bogatej mieszance i czwarty wyjeździć bez przegięć oczywiście. A tak na marginesie miałem okazje spotkać się z tym silnikiem który trafił do nas na serwis. Po jednym odpaleniu chrom zlazł z tulei i się zatarł. Niewłaściwe docieranie plus wysokie obroty.
 9. skuter

  MVVS 1.20

  Ostatni jaki widziałem na ebayu sprzedał się 16 kwietnia za 220$ + 62$ wysyłka. To był używany motorek.
 10. skuter

  Os max 50sx-h

  W silnikach najczęściej zatarciu ulega tłok i panewki korbowodu a Ty obie te części będziesz miał nowe, więc oczywiście musisz ponownie wykonać docieranie silnika i to obowiązkowo.
 11. skuter

  Vivat 3

  Witam. Trafił do mnie taki oto model i bardzo jestem ciekawy czy ktoś rozpoznaje ten egzemplarz. Interesuje mnie jego historia. Wiem że latał nim jeden z naszych czołowych zawodników F3A. Ciekawi mnie kiedy to było i co się przydarzyło temu modelowi. Model ma dokonane pewne naprawy, może uda mi się dowiedzieć kiedy zostały zrobione i z jakiego powodu. Celowo zostawiłem wszystkie naklejki celem łatwiejszej identyfikacji. Numer licencji został usunięty ale wiem czyj to był numer Liczę na waszą pamięć
 12. skuter

  Budowa modelu F2B

  Spokojnie dasz radę Gdzie ci wychodzi środek ciężkości?
 13. skuter

  Budowa modelu F2B

  Witam wszystkich i wracam do tematu po sporej przerwie. Przez większość czasu niewiele zrobiłem ale teraz ruszam z kopyta bo sezon blisko. Zdjęcia niebawem. Leszek trzymam kciuki. Szkoda że tak daleko mieszkasz bo fajni by było uczestniczyć w oblocie twojego modelu
 14. Gaźnik jak w moim ST G90 ten sam typ. Główną iglicę mam na 1 i 3/4 obrotu. Wolne obroty przy uchyleniu przepustnicy jak na zdjęciu. A tą igłę w dźwigni gazu musisz ustawić tak aby się nie zalewał na wolnych oraz nie gasł przy dodaniu gazu.Gniazdo łożyska przedniego faktycznie wygląda jakby ktoś przerabiał ten silnik na benzynę.
 15. Pierwszego wicherka mam tylko takie zdjęcia. Skanowane z odbitek. (zdj 1 i 2) Drugi wicherek był o rozpiętości 90cm z silnikiem COX 1,5. Na zdjęciach po twardym lądowanie spowodowanym urwaniem dźwigni steru wysokości. (zdj 3 i 4) Trzeci to trochę zmodernizowany aby był podobny do cessny. W zasadzie to dodałem tylko okrągłe końcówki skrzydeł i zmieniłem trochę wygląd kadłuba. Też na silnik 1,5. Tego mam jeszcze w komórce. (zdj 5) Wszystkie trzy latały na uwięzi. A aktualnie jestem w trakcie budowy Wicherka 25 RC o rozpiętości 180cm. To na reszcie zdjęć.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.