Skocz do zawartości

Porada do Honey Bee CP2


Decha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam zamiar kupić heli Honey Bee CP2 (E-Sky). Na początek wybrałem Lame V3 ale stwierdziłem że jest za mała do latania na zewnątrz a za te pieniądze 440zł nie kupie raczej nic lepszego. Wiem że Lama V3 na w nadajniku gniazdo do symulatora + płytkę do kompa z programem. Czy w zestawie Honey Bee CP2 też pilota da się podłączyć do kompa pod symulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć też jestem w tej samej sytuacji miałem zamiar kupic lame v4 ale stwierdziłem że bede nią latał miesiac i mi się znudzi a jak kupie cp to będe miał super zabawe :)

 

ludzie polecają mi ten model więc trzeba zaryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czyli do symulatora da się podpiąć a jakby kabelka nie było to od biedy sam sobie taki zrobię bo wtyk widziałem i wygląda ja wejście TV-IN od Radeona.

 

A teraz zapytam tak: Waga heli wynosi katalogowo ~305g. Do ilu można zwiększyć wagę (czy w ogóle można) co by się tym jeszcze dało latać. Myślę tu o wydajniejszym pakiecie + bezprzewodowa kamera wideo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ilu można zwiększyć wagę (czy w ogóle można) co by się tym jeszcze dało latać. Myślę tu o wydajniejszym pakiecie + bezprzewodowa kamera wideo.

 

Krotko odpowiem - zapomnij . Przy odrobinie szczescia nauczysz sie na nim latac heli .

A potem jak sie nauczysz , do kamery kupisz sobie moze sprzet za 1,5k - 3k zl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w życiu kontaktu z modelarstwem nie miałem ale wnioskuje z odpowiedzi Marcinmb że ten heli ma za małą siłę nośną do zwiększenia wagi, za czym idzie spadek sterowność i stabilność. Wymiana silnika na mocniejszy i leprze łopaty wirnika poprawią coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana silnika na mocniejszy i leprze łopaty wirnika poprawią coś?

 

No jasne , ze da - ale to bedzie dokladnie to samo jak bys kupil od razu wiekszy heli z lepszym silnikiem , tylko , ze wtedy nic nie musisz kombinowac i przerabiac .

Albo kupujesz tani heli do nauki - albo drogi do nauki - w obu wypadkach i tak go rozwalisz i tak . Ale tak to z helikami juz jest :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK. Mam nadzieje że zanim nastąpi crash to zdążę się nim nacieszyć:) A teraz zapytam z innej beczki. Jaką mają mniej więcej moc wyjściową nadajniki do heli. Ile ma taki fabryczny do Honeya CP2 a ile takie leprze? Chodzi mi tu o zasięg takiego nadajnika. Antena nadawcza to zwykła teleskopówka a samym modelu (też wHoney CP2) to kabelek! (aż się wierzyć nie chce że taka lipa). Słyszał ktoś może lub sam robił przeróbkę nadajnika tak aby zwiększyć moc nadajnika do około 4W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena nadawcza to zwykła teleskopówka a samym modelu (też wHoney CP2) to kabelek! (aż się wierzyć nie chce że taka lipa).

Jak byś nie zauważył, to we wszystkich nadajnikach i odbiornikach(poza 1.2 i 2.4GHz) anteny to "zwykła teleskopówka" i "zwykły kabelek" i nie są one dobrane "na oko".

Słyszał ktoś może lub sam robił przeróbkę nadajnika tak aby zwiększyć moc nadajnika do około 4W?

Niestety prawo dopuszcza moc wypromieniowaną "tylko" 200mW, która zwykle wystarcza na niecałą milę zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prawa to ja mogę operować mocą w tym paśmie (całe amatorskie KAT.A) do 100W także to nie jest dla mnie przeszkodą.

 

Decha , mam ja pytanie , czy ty tu piszesz powaznie - czy sobie jajca robisz ?

Ja rozumiem , ze mozna nie miec wcale pojecia o modelarstwie - ale do tego stopnia ? Ty krotkofalowiec ?

Moze zanim znowu zadasz pytanie na temat radia , mocy i zasiegu - to wez przeczytaj to forum - bo tu bylo o tym ponad 100 razy napisane .

Wez nie przynos wstydu takimi pytaniami innym krotkofalowcom jak naprzyklad mi , dlatego poczulem sie w obowiazku to napisac . Urzadzenia modelarskie to nie sa transivery SSB ladowane do modelu a anteny to nie longwire'y - tego sie chyba domyslasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no po prostu jak mi ktoś napisał o dopuszczalnej mocy wypromieniowanej na poziomie 200mW to mnie normalnie trafić chciało. Bo jak zrobić skuteczny zasięg do powiedzmy 2-3Km w terenie zabudowanym na 200mW? Na otwartym z anteną kierunkową z biedą by może wyszło ale w Heli się tak nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak zrobić skuteczny zasięg do powiedzmy 2-3Km w terenie zabudowanym ?

 

A kto powiedzial , ze mozesz latac w terenie zabudowanym ? przeciez tam zyja ludzie , dzieci - taki helikopterek to nie jest zabawka i lata sie w terenie do tego przeznaczonym i zabezpieczonym , chyba nie chcesz zeby jakies dziecko bylo poturbowane przez twoj helikopter i zszywane - bo miales fantazje polatac nad ludzmi ?.

Helikopterem na 2-3km ? przestajesz go dobrze widziec po 60m .

Czytasz tutaj i na epheli a pytania zadajesz z kosmosu , przeciez wszystko to jest juz napisane na tych forach po 100razy .

Musisz chyba zmienic forum i zapisac sie do forum NASA na temat aparatow UAV .

Tu chyba oddalilismy sie wysatrczajaca daleko od tematu HB CP2 zeby nie kontynuowac tej cokolwiek dziwnej dyskusji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracająć do tematu HB CP2 jest modelem RTF. Jakie ma cechy charakterystyczne? Tak jak np. czytałem że nabywcy Kinga (E-sky) muszą dość szybko wymieniać oryginalny silnik. Jak jest z częściami zamiennymi? Np łopaty głównego wirnika karbonowe na allegro ich na razie nie ma:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego charakterystyczną cechą jest to że nie lata... :rotfl:

drugą cechą jest to ze raczej sie nie nauczysz na tym latać

 

generalnie nie wiem po co zasięg 3km ja trace model z oczu po 300m a sterować ze 100% moge na duzo mniejszej odleglosci.. modelem klasy 50-90

jesli chodzi ci o latanie FPV smigłowcem z kamerą to dolicz do tej kwoty 20-30 tys zł na całą elektronike stabilizującą (np CARVEC) + model ktora zdoła to udzwignąć

proponuje sprobowac u kogos przeleciec sie na symulatorze moze to bardziej rozjasni sprawe..

jak zawsze polecam lekture pana J.Hajduka o tego rodzaju modelarstwie moze nie za swieży artykuł ale jak najbardziej na czasie

http://www.modelarstwo.org.pl/_OLD/lotnicze/lotnicze_rc/inne/hajduk-heli/index_1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten artykuł to pierwszy jaki przeczytałem od kąd zacząłem się tematem śmigłowców RC interesować jakoś w google pierwsze wpadło w ręce.

 

Ale jak to nie lata. To za co ja płace te 400zł? A i właśnie ile powinienem tak rozsądnie zapłacić za HB CP2 Nowy w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo sie mówi jak sie ma T-Rex 600 Nitro PRO co to pewno kosztuje z 2000zł + drugie tyle wyposarzenie. Ja na razie zbieram na HB CP2 a oczko wyżej jakiś KING czy BELT to już za drogo jak już sie naucze i nadal bedzie mnie to ciągneło to owszem coś leprzego ale dać te 1000zł i roztrzaskać to nie.

 

Tak patrzyłem w temat Mój Pierwszy Heli i w więkrzości są to LAMY V3 ewentualnie Właśnie Honeye Bee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko chce poradzic.. wyrzucisz pieniądze w błoto..

najmniej Belt a i tak lata powiedzmy tak sobie na standartowym wyposazeniu..

pozniej trza dokupic żyrko serwa aparature itp.. zeby cokolwiek nim polatać

sorry ale jak ci zyro nie trzyma ogona to jak sie masz tym nauczyc latać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.