Skocz do zawartości

Żaglówka Surmount z Hobbyking`a


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dotarła do mnie żaglówka z hk, Surmount. Jest to moje pierwsze pływadełko:)

post-14588-0-05984200-1437461704_thumb.jpg

Po paru godzinach udało się ja złożyć, ołowianego balastu weszło około 970 gram.

Jedyne co zostało do zrobienia, to ustawienie windy. A to dla mnie czarna magia. Proszę o pomoc w ustawieniu:)

 

Dla zainteresowanych, filmik z rozpakowania:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na drążku gazu lub jakimś potencjometrze windę ustawić. Jakie masz radio???

Najlepiej windę wywalić i dać tak samo duże serwo z długim ramieniem (winda to źródło ciągłej frustracji)

Jak jednak obstajesz przy windzie to tu nie ma filozofii. Luzujesz szmaty na maxa a szot (szoty) wiążesz do szpuli windy. Drążkiem (potencjometrem) w radiu wybierasz żagle nawijając szot na szpulę. Jak winda nawija dalej to trzeba w radiu ustawić odpowiedni punkt końcowy by zakres obrotu windy odpowiadał długości pracy szotów. (ale ta możliwość już zależy od aparatury.)

Jakąś elementarną wiedzę na temat żeglarstwa posiadasz? Pytam bo użyłem terminów, które dla totalnego laika mogą być nie zrozumiałe.

Mamy na modelarni ekipę z łódkami i pływamy na 3 Stawach. Jak by co możesz wpaść po sąsiedzku:-)

Nasza flota 2 Seawindy, 2 Moonsuny, Voyager II, SeaCret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wczoraj już ustawić na gazie w turnigy 9x. Winda na razie zostaje (rozumiem, ze chodzi o platanie się w niej szotów?)

Wchłonąłem trochę wiedzy w czasie oczekiwania na przesyłkę i składania żaglówki:)

Dziękuję za zaproszenie, jak tylko będzie trochę więcej czasu na pewno na pewno skorzystam;)

 

Surmount wczoraj został zwodowany:

 

post-14588-0-75258500-1437549458_thumb.jpg

post-14588-0-59795400-1437549480_thumb.jpg

post-14588-0-22412200-1437549525_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.