Skocz do zawartości

AC-DC w Warszawie


Wiesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie byłem na ac/dc ale potwierdzam to co mówi Bartosz. Od siebie jeszcze dodam że najgorsza akustyka jest na trybunach, trochę lepiej na płycie. Generalnie zasada każdego koncertu - jeśli zależy ci na jakości dźwięku stań jak najbliżej stanowiska akustyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC/DC na płycie też jeszcze jakoś brzmieli, ale było słychać echo na trybunach. Stadion stanowczo nieprzystosowany do koncertów. Może na meczach echo jeszcze jakoś brzmi... (100 ludzi na trybunach zrobi hałas za 1000)... ale dla speców od nagłośnienia koncertów to masakra. Ale co tam... AC/DC zawsze dają czadu... nawet na gównianym stadionie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem, to nie wina inżyniera dzwięku, tylko stadionu. Wszystkie koncerty na narodowym tak brzmią. Obejrzyj sobie na youtubie koncerty z tej trasy w innych miejscach.

 

To nie wina stadionu, tylko PA Managera. Akustyk zespołu dostaje od PA Managera system nagłośnieniowy  i realizuje nagłośnienie siedząc w jednym punkcie (na tzw. mixer stacku).  I tam brzmi dobrze. Rolą PA managera jest zapewnienie, aby na całym obiekcie brzmienie było takie, jak słyszy realizator dźwięku. Każdy obiekt da się w miarę dobrze nagłośnić. Na trudnych obiekach używa się nagłośnienia strefowego z liniami opóźniającymi i nagłośnienia sektorowego z indywidualną korekcją barwy. Z tego co zeznawali mi znajomi, którzy byli na tym koncercie, to ekipa nagłośnieniowa po prostu "przywaliła mocą". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może się da nagłośnić każdy obiekt, ale nie słyszałem jeszcze dobrego słowa o koncertach na narodowym.  Byłem na płycie i wraz z powiewem świeżego powietrza z tyłu, prawdopodobnie przez wyjścia ewakuacyjne, znikał wokal. Myślisz, że AC/DC dostaje system nagłośnieniowy? Jakoś mi się nie wydaje. Kapela numer jeden na świecie raczej ma swoje graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.