Marcin K. Opublikowano 17 Sierpnia 2015 Opublikowano 17 Sierpnia 2015 Witam. Silokon chcę zastosowac na połączenia połówek owiewek silników. Jedna owiewka skłąda się z górnej i dolnej części. Materiał laminat. W miejscu połączenia jest ~1cm falc w którym schodzą się obie części. i włąśnie te miejsce łączenia, oraz miejsce styku ze skrzydłem chce opędzlowac silikonem. Pytanie czy paliwo z 10% nitro będzie się gryżć z silikonem? I który lepiej zastosować?
Francka Opublikowano 18 Sierpnia 2015 Opublikowano 18 Sierpnia 2015 Silikon jest odporny na działanie paliwa - stosujemy na przewody paliwowe wężyki silikonowe. Kwestia jest sam silikon powinien być klej silikonowy , kiedyś za czasów DDR był super klej silikonowy , klejono tym szyby do akwarium
piotrekrc Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Opublikowano 19 Sierpnia 2015 dostępny w małych tubkach w sklepach zoologicznych ,gdzieś czytałem że nawet stosuje sie go zamiast zawiasów do lotek
Marcin K. Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Autor Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Dzięki! Liczę ze przyjmie to biała farbę na siebie:)
krankor Opublikowano 21 Sierpnia 2015 Opublikowano 21 Sierpnia 2015 Marcin, nie liczyłbym na to. Silicon jest z natury "wszystkowstrętny". Zrób na wszelki wypadek wcześniejszą próbę z farbą
Marcin K. Opublikowano 22 Sierpnia 2015 Autor Opublikowano 22 Sierpnia 2015 Jak nie będzie źle wyglądał bez farby to tak zostawię, jak już będzie ranil w oczy to łączenia zakleje biała folia. Dzięki za podpowiedzi!
Rekomendowane odpowiedzi