Skocz do zawartości

"SUNDAY AFTERNOON" moj Fun ;)


Gość Addriano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu popełniłem takiego elektryczka.

4Fun3.jpg

Model wyposarzony jest w 4 mikro serwa regulator dynam 25 silnik bm2408-21 i lipola 1500mAh 3s1p 18A ciągłego. I mam takie ptanko do szanownych kolegów macie moze jakieś doświadczenia z zastosowania to takiego silnika i pakietu 3s smigła 7x6 SF GWS'a ?? Nie mam aktulanie dostępu do zadnych przyzadów pomiarowych a silnik w takiej konfiguracji jest odsc ciepły po chwili pracy (jakies 15 sek) Może jakieś sugestie co do zastosowania śmigła ? Aktulanie nie znam tez wagi modelu ale myśle ze w 450g swobodnie sie miesci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wydaje mi się, że do takiego modelu 7x6 ma troche za duży skok.

Mam takie śmigiełko ale nie latałem na nim jeszcze.

Taki silnik zamontowany w fun-fly'u. Począdkowo latałęm na śmigle 8x4, a teraz mam zamontowane 9x5. Coprawda po chwili pracy na max. obrotach silnik się dość mocno grzeje, więc trzeba uważać (nie sprawdzałem jak jest z poborem prądu w danej chwili), ale już troche latam na tym silniczku i jak narazie nic złego się z nim nie dzieje.

Regulator jaki mam to TP 30A, a pakiet 3 celowy 1800 mAh 10/12C.

Dodam,że z tym śmigłem 9x5 ma troche ponad 700g ciągu stat. (mój model waży 700g i go utrzymuje "w zawisie" <--pisze w cudzysłowie ponieważ zawis jest, ale żadnego zapasu mocy już ni ma :?),

tylko tak jak już wspomniałem - trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Addriano

Cześć

Dziś model został wyposarzony. Upchnięte zostały wszystkie bebechy.

Została juz samam wykończeniówka. Pomyśleć trzeba nad jakąś kabinką i osłoną silnika. Wygląda teraz tak

ploter100207019em1.jpg

ploter100207020oh8.jpg

Na śmigle 8x6 ma ciągu sporo wiecej niz wagi mam nadzieje ze lada dzień dam rade go oblatać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z wyważeniem bo model ma raczej krótką "mordę"??

Tak to model estetyczny i ładny, mówiąc że ciągu masz więcej niż wagi wiem co Ci po głowie chodzi :twisted: :twisted: :twisted: ale patrząc na ster wysokości może on się okazać za mały do ćwiczeń:)

Takia moja sugestia

POZDRAWIAM

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

Cześć

Co do zawisu to masz racje może zabraknąć wysokości ale ten element akurat mozna bardzo szybko zmienić ;) Pozatym najpierw sie musze nauczyć sparwnie podstawowych figur a do tego raczej starczy. Co do mordy tez sie tego obawiałem ale jak widac cięzki silnik aku zaraz za firewallem reszta bebechów pod maske i jest git. SC wypada tak z 5mm przed 1/3 płata. Zas co do podwozia to go zwyczajnie nie bedzie. Nie mam stałęgo dostepu do twardego pasa a jedynie okoliczne łąki trawiaste.

Moze sie dzisiaj wybiore z nim na wage.

Pozdrawiam

Edit.

Jako ze zmożyło mnie jakieś chorubsko i siedze w domu. Zrobiłem przed chwilą test zawisu w pokoju dla porównania ciągu śmigieł 8x4HD i 8x6SF oba marki GWS i co sie okazuje subiektywne odczucie jest takie ze na obu tych smigłach model wisi dokładnie w tym samy położeniu drąga natomiast na max obrotach przy śmigle 8x4HD duzo ostrzej zbiera sie w góre. Wygląda to tak jaby w tym układzie smigło 8x6SF było duzo mniej sprawne. Aha model wisi w połozeniu 1/2 drąga :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Addriano

No i Fun sie doczekał.

Wykoanliśmy razem z moim modelem pierwszy lot w tym roku :D

Odbyły sie 3 loty. Pierwsze wrażenia że starszny to nerwós. Po pierwszym starcie zrobiłem 2 kółka model wpadał w auto rotacje a ze byłem jeszcze całkiem nisko zmniejszyłem obroty i posadziłem maszyne całkiem miekko. Potem zmniejszyłem wychelenia skorygowałem 1 serwo lotek i dawaj jeszcze raz w góre. 3-4 kólka kawałeczek pionowo w góre( Idzie pionowo w góre na 3/4 grąga :devil: ) Wytrymowałem model i juz mniej miękko przyziemiłem. W trzecim locie juz wykeciłem pentelke i beczółke i zwrocik przez ogon fajnie było ale model po gwałtownym dodoanu gazu lekko dawał w dół. Postanowiłem wylądować ale tym razem przyziemieni wyszło dość twardo i w dodatku w kretownie :D (o ironio) No i w modelu odpokutował bład konstrukcyjny(nie pokryte w całości tasmą skrzydło) Pękło jak by nożem odcioł przy samym kadłubie :D . Rozwałka modelu na własne zyczenie :D a wygląda to tak:

image047ig0.jpg

To by było na tyle narazie model czeka na naprawe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

Tomek właśnie tak zrobiłem tyle tylko ze nie 2 a 4 bo odciołem za wczasu drugie skrzydło ;)

Jarek zdjęcie z telefonu obiektyw w telefonie "zagina" rzeczywistość wał jest prosty :D zeby wał był krzywy musiało by niebyć pół samolotu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

Czołem ;)

No to moge powiedzieć ze model oblatałem. Dziś wylatałem cały pakiecik (jakieś 15-18) minut latania na pół gwizdka w kółko. Model wytrymowany i narazie mocno "skastrowany" (wychylania sterów 20% ;) ) Co by "keipskiej baletnicy" czyli mnie było łatwiej sie w modelik wlatać. Były tez pierwsze beczki i pętle ale wszytko wysoko i z drząca reką pilota. Model nawet przy tak małych wychyleniach szybko reaguje na pociągnięcia drągiem i pentelki wychodzą dość ciasno. Na tym narazie kończe. Myśle ze będe miał jeszcze sporo okazji do zabawy tym modelikiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.