Skocz do zawartości

ABC Power 30A- programowanie


TheSpiekMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

proszę o pomoc w programowaniu regulatora.

 

Silnik: EMAX CF2822,,

Odbiornik: Turingy 9xBC V2 (Nadajnik Turingy 9x)

Akumulator: ABC Power 1300 mAhv 3C 11,1 V,

Regulator: ABC Power 30A Brushless ESC 2-3 Lipol BEC 5V 2A.

 

Nadajnik został zbindowany z odbiornikiem. Serwa działają poprawnie. Do odbiornika podłączyłem się pod kanał trzeci. Połączenia między regulatorem i wtyczką od zasilania zlutowałem i zabezpieczyłem izolacją. Połączenie silnika z regulatorem tymczasowo (tylko celem sprawdzenia układu) zrealizowałem wtykami.

Sprawdziłem napięcia: na akumulatorze miernik wskazuje 11,3 V; na podłączeniu regulatora do odbiornika 5V.

 

W czym problem: Postępując zgodnie z instrukcją programowania regulatora, połączyłem cały układ zostawiając odłączone jedynie zasilanie. Włączam nadajnik, przestawiam dźwignię przepustnicy w położenie skrajne górne, podłączam zasilanie. Wówczas silnik wydaje 3 krótkie dźwięki, nastepuje 1 sekundowa przerwa, a następnie dźwięk tak jak by schodkowy, coraz wyższy, składający się z 3 szybkich sygnałów, potem nic. Jakiekolwiek zmiany wychylenia dźwigni (do położenia neutralnego, skrajnego dolnego, innych) nie powodują żadnej reakcji ani silnika, ani regulatora.

 

Wykonuję tą samą czynność, przestawiając dźwignię w położenie skrajne dolne jak i każde inne i dalej ta sama reakcja silnika- WNIOSEK: niezależnie od położenia dźwigni, jeżeli najpierw włączam nadajnik a potem podłączam zasilanie to reakcja jest taka sama, opisana powyżej.

 

Kolejna czynność: Układ jest cały połączony, włącznie z zasilaniem. Włączam nadajnik z dowolnie ustawioną dźwignią, wówczas silnik losowo reaguje: jednym lub dwoma krótkimi piknięciami. Nie ma tu żadnej zależności- sprawdzałem.

 

Żadnej innej reakcji silnika nie stwierdziłem, proszę o wskazówki w czym może tkwić problem. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek radę. Podejrzewam, że któryś z elementów regulatora nie działa poprawnie. W załączniku zdjęcie połączonego układu.

post-17955-0-87946400-1441744536_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobnie z innymi regulatorami już umieszczonych w modelu. Przepustnica zaczynała działać dopiero w połowie skoku. Nic nie dawało się z tym  zrobić - tak miałem z 2 lata jak nie dłużej. Z miesiąc temu jeszcze raz wziąłem się za programowanie z nadajnika - procedura jak przedstawiasz ale też bez rezultatu. Tyle, że zacząłem kombinować - nie czekałem na ustaloną ilość pyknięć tylko tak jak mi się wydawało. I co ? I udało się :D. Tak więc próbuj powiedzmy po tych trzech pyknięciach i szybko w dół nie czekając na następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z karty programujesz co chcesz i jak chcesz. Akurat mam te regulatory - 30 A i 40 A - nie było żadnego problemu z programowaniem z karty.

W moim pierwszym wpisie napisałem na temat niedotyczący Twego ale nie dodałem, że gdy robiłem wszystko tak jak opisujesz to wchodziłem w menu programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już czasu na to, żeby godzinami zgadywać jak to zaprogramować, próbowałem już naprawdę bardzo wiele kombinacji i wszystko to na nic. Nic się absolutnie nie styka- też chciałbym, żeby to działało tak prosto :) Silnik ma bardzo niewielkie obroty jak zmienię w nadajniku jedno z ustawień ze 100 na 120%.

 

Proszę jeszcze o odpowiedź na pytanie w moim poście wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc czy kupno karty ma w moim przypadku jakiś sens? I czy jest to logiczne programować zakres pracy drążka na innym nadajniku? Myślę nad oddaniem regla do serwisu i zaprogramowaniem go tam odpowiednio, ale nie wiem czy to ma sens- nie wydaje mi się, bo każdy nadajnik jest inny, ale zapytać nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.