Skocz do zawartości

Skrzydła z laminatu do makiety - czy to ma sens?


pablomaks2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam zrobić pół makietę z laminatu. Mam wzorzec w postaci

styropianowego corsaira chińskiej produkcji ok 80 cd rozpiętości. Model

ma być pod silinik elektryczny w wadze do 1 kg. Jak wyczytałem w sieci,

to zrobienia kadłuba tą metodą jest całkiem rozsądne, ale co do skrzydeł

mam wątpliwości. Nie widziałem żeby ktoś tak robił skrzydła. Proszę

zatem o poradę czy wykonanie skrzydeł tą metodą ma sens? Jakie są za i

przeciw. Jeśli można to od razu proszę o podpowiedz jaką tkaninę szklaną

zastosować na kadłub a jaką na skrzydła.

 

Pozdrawiam

 

Pawel Maksymczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadlub i owszem ma sens ale ja bym zrobil jednak juz negatywowa forme, co zas tyczy sie skrzydel to wytapianie styro z nich to nieporozumienie. Aby utrzymac sztywnosc obie skorupy musza byc powiazane i ta role spelnia styro poki go nie wytopisz. JAk go wytopisz to skrzydla beda mniej wytrzymale niz kazde konstrukcyjne. W laminatowych konstrukcjach skrzydel ( tych pustych w srodku poza dzwigarami stosowane sa przekladki pomiedzy warstwami tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadlub i owszem ma sens ale ja bym zrobil jednak juz negatywowa forme, co zas tyczy sie skrzydel to wytapianie styro z nich to nieporozumienie. Aby utrzymac sztywnosc obie skorupy musza byc powiazane i ta role spelnia styro poki go nie wytopisz. JAk go wytopisz to skrzydla beda mniej wytrzymale niz kazde konstrukcyjne. W laminatowych konstrukcjach skrzydel ( tych pustych w srodku poza dzwigarami stosowane sa przekladki pomiedzy warstwami tkaniny.

 

Czyli jak dobrze zrozumiałem, powinienem zrobić konstrukcyjne skrzydła i ewentualnie je zalaminować. Jak to zrobić, znajdę na sieci lub na forum. W sumie to dobrze, będę miał więcej zabawy i wprawkę przed większym modelem. Dziękuję za wyprowadzenie z błędu i pozdrawiam.

 

 

Pawel Maksymczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł model ma być pod silnik elektryczny waga do lotu do 1 kg , wzorcem jest 80 cm corsair ale jaka ma być wielkość modelu docelowego ?

 

Hmm.. wielkość modelu docelowego to model obecny plus to laminat.. nie celuję w zrobieniu dokładnej kopii w skali, chciałbym mieć coś trwalszego i bardziej opływowego niż styropian

 

Pozdrawiam

 

Pawel Maksymczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.