Skocz do zawartości

Fokker DR1 Parkflyer


miros18

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj proszę temat od początku!

Tutaj masz plany, opis i fotki z budowy na rcgroups, po angielsku

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=425387

a tutaj fotki z budowy kolegi kilopa

http://217.113.230.114/fokker

Pisz jeśli będziesz miał jakiś problem techniczny, na pewno pomogę. Dobra rada na początek- wręgę silnikową, jeśli zamierzasz założyć silnik bez przekładni, musisz zrobić ze sklejki 2mm, a nie z depronu. Ja ogólnie całą konstrukcję przodu kadłuba wzmocniłem od wewnątrz cienką warstwą laminatu (włóknem 0,3 mm), bo mi to licho wyglądało. Zanim się nim wzbijesz w "przestworza", dużo lataj tym swoim rwd! Fokkerem lata się przyjemnie, ale to nie znaczy, że łatwo!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

tak plany mam z tej strony http://www.rcgroups.com/f...ad.php?t=425387 wałkowałem temat

Marcelizor

masz może gdzieś fotki swojego fockkera z okresu jego budowy dokładnie mi chodzi o mocowanie silnika jak dokładnie było wykonane i jak silnik za mocowany? I z czego wykonałeś dźwigary ? te drewniane elementy pod pręty węglowe ? oraz te drewniane ELEMENTY DO PODWOZIA sklejka ,balsa ? mam gotowy kadłub po części skrzydła wklejone pręty , stateczniki i reszta czeka na dalsze

prace dziękuje za pomoc z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki moich postepów z fokkerem

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b235c08f9c5aa2b.html

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/984dbbf1ad212d05.html

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5d6c2cd6a166566d.html

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5d6c2cd6a166566d.html

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/233b7115b9dee258.html

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/76fe1a6af89aa324.html

 

to by bylo na tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiaj zdjęcia na forum.

album_pic.php?pic_id=5899

wg. planów w modelu miał być zamontowany silnik z przekładnią, po to jest ta listewka na środku. Jeśli chcesz zamontować silnik bez przekładni, nie jest ci ona potrzebna!

Wręgę zaznaczoną czarną strzałką zrób ze sklejki 2mm, będzie do niej przykręcony silnik. Kieszeń na aku (obszar zakreskowany na czerwono) musisz wzmocnić cienkim laminatem.Zamiast tej listewki na środku, daj dwie 5x5mm po bokach wzdłuż całego kadłuba (te żółte kreski), wzmocni to całą konstrukcję, a wagi niewiele przybędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przeczytalem panskiego posta i mam kilka pytań

 

czy wrega ma byc wykonana i przykleiona na zewnetrzej czesci czy od wqewnacz i czy po calosci czy tylko do połowy?

 

 

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5d90f34e07bedf50.html

,

posiadam listewki o grubosci 3 i 8 mm szerokosci moga byc i to moja propozycja na foto ich wstawienia ma tak pan czy dalej > albo do kad?

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c815e4a33a0980ab.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by tak ta depronowa wrege zostawic i na nia 2 mm skleje walnac na cala wrege ? a te listewki tak jak piszesz po calosci kadluba narazie wregi nie wkleje bo mam tylko 3 mm sklejke :( cholerka sklep modelarski 30 km od domu i czasu brak by podskoczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Śliczny model. Z tego co widać na filmiku z rc grups ładnie się prezentuje w powietrzu. Wzmocnienia skrzydeł są wklejone w płaty? Jak wykonać takie nacięcia?

 

nacięcia wykonuje za pomocą linijki i dremela. Ten filmik wyjaśnia wszystko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej że tak troszkę odświeżę temat :Dmarcelizor, model super wygląda jest piękny :) RWD skończone więc szukam czegoś innego i właśnie fokker mnie urzekł i tak się zastanawiam czy może nie wykonać go z EPP 10 mm ? Co sądzicie ? Choć na dzień dobry nasuwa się problem jak na razie znalazłem płyty epp 600x450 choć jeszcze można trafić 800 x 600 a rozpiętość skrzydeł to jakieś 900 mm z groszem czyli płyty braknie i tu czy wykonując skrzydło z dwóch kawałków EPP nie będzie za bardzo osłabione ? Choć EPP dużo wybaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.