Jump to content

"Fajka" do świecy żarowej


Corsair LZ
 Share

Recommended Posts

Koledzy,

podzielcie się, proszę, Waszymi doświadczeniami, jak sprytnie podłączyć "+" do świecy żarowej. Chcę założyć układ żarzenia, ale rozwiązanie tam zaproponowane - mały krokodylek - nie wydaje mi się wiarygodne, ani trochę. Silnik jest czterosuwowy, więc świeca siedzi dość głęboko, dostęp jest tylko z góry. Myślałem o założeniu tulejki - przedłużki z "robaczkiem". Ale może znacie lepsze sposoby, proste, pewne i sprawdzone?

Inna sprawa, ten układ żarzenia ma dość duży zakres programowania prądów, do startu i podtrzymania. Maci jakieś sugestie, jak ustawiać? Czy zaczynać od bezpiecznego środka i patrzyć jak robi?

Link to comment
Share on other sites

Znaczy chcesz podłączać fajkę nie bezpośrednio do świecy ale gdzieś w kadłubie? Jeśli tak to są sprzedawane odpowiednie zestawy składający się z fajki na przedłużce i "nypelka" mocowanego w dogodnym miejscu modelu ułatwiające podłączenie żarzenia.

Jeśli chodzi o układ podtrzymujący żarzenie na niskich obrotach to w moim nie ma żadnych krokodylków tylko podłączenie na stałe lub przez wtyki goldy.

W takim zestawie nie ma kolejnego wyjścia do żarzenia - prąd jest podawany na świecę automatycznie po włączeniu zasilania odbiornika - układ podtrzymujący żarzenia ma własne zasilanie, znaczy dołączane. 

Link to comment
Share on other sites

Witaj.

Prosty, tani, sprawdzony sposób zasilania świecy ;]

Zdjęcia mówią wszystko.

Działa pięknie, i koszty niskie ;]

 

Do połaczenia PLUSA z świecą służy, zwykła kosta elektryczna do łączenia kabli.

Trzyma się bardzo dobrze, nie wypada.

 

http://tufotki.pl/QiF10

 

P.S.

Model pięknie latał, dopóki nie wleciałem w krony drzew (zła ocena odległości).

Link to comment
Share on other sites

Najprostszy sposób to jak okruszek napisał, kostka elektryczna pozbawiona plastiku

Kiedyś stosowałem też zatrzaski krawieckie (żeńską część) takie zwykłe do przyszywania nitką. Trzeba tylko przylutować kawałek przewodu.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki!

To, co chcę założyć, to GlowPlug2, krajowy produkt. I właśnie brakuje mu takiej ładnej fajeczki, jak na linku podanym przez alyana. Kiedyś tego szukałem, ale wtedy zawsze był brak towaru, a wczoraj zabrałem się za reaktywację modelu z żarowym silnikiem, GlowPlug czekał w szufladzie, więc jest okazja do założenia. Myślę, że kostka do kabli lub coś podobnego to będzie to, co trzeba. Najwyżej trzeba wykonać własną wersję, pasującą rozmiarem i dostępem, bo jak wspomniałem, głęboko siedzi.

A Sbacha z fotek szkoda, ale na oko wygląda na remontowalny. Najwyżej po tym będzie kilka gramów cięższy, solidniejszy  :) .

 

 

Już znalazłem w rupieciach odpowiedniego rozmiaru kostkę, to jest to!

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.