Skocz do zawartości

1,2GHz 2,4GHz 5,8GHZ i wzajemne korelacje .


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo posiadanie apki 2,4GHz zgryzie sie z systemem video 2,4GHz i nie mozna ich stosowac razem .

Stad moje pytanie

- czy przy 2,4GHz apce (planuje zakup Assan'a) bedzie czy nie bedzie problemu z systemem video 1,2GHz lub 5,8GHz - ktore sa tez dostepne jako 50 , 100 , 500 i 1000mW w ludzkich cenach ?

- czy moze jednak problem z harmonicznymi ?

- czy ktos to juz testowal praktycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
..to sprawdze czy gryzie sie z aparatura na 2.4Ghz.

 

No to czekam na relacje - bedzie to bardzo cenna wiedza - bo empiryczna .

Dobrze by bylo gdybys nadajnik AV 1,2G polozyl obok modelu 2,4G i sprawdzil ewentualna utrate jego zasiegu . Po testach poprosze tez o szczegoly nadajnika 1,2G i apki na 2,4G .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dzis po udanym dniu moge zdac początkowe relacje.

Testowałem zestaw 1.2 Ghz i jako tako działa.

Korelacje z 2.4Ghz nadajnikiem bynajmniej oki. Czyli ja nie łapałem zakłucen ani odbiornik na te pasma. Byłem na celulozy, sprawdzałem to wraz ze Zbyszkiem na jedo aparaturze 2,4 Ghz. Co do mojego zestawu to staram sie umiescic filmik. Wygląda na to, że do bliskich lotów jest oki. Dalej model ukiekał z oczu. Moze jak zrobie doswiadczenie w googlach to zdam inną opinje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec chyba wybor padl na 1,2GHz , bedzie dzialac OK z aparatura i 35MHz (ewentualnie 72MHz) jak i w ewentualnej przyszlosci z 2,4GHz .

Jedyny problemik to lepsza antena naziemna - bo musi byc dedykowana do 1,2GHz (do 2,4GHz podeszly by anteny z wi-fi) , ale to problemy na niedaleka przyszlosc .

 

Przymierzam sie do tego zestawu 3000mw :

http://cgi.ebay.com/3W-Wireless-Audio-Video-AV-Camera-Transmitter-3000mW_W0QQitemZ280237140034QQihZ018QQcategoryZ294QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

f7d6_1.JPG

- a co jaka szalec to szalec :) , ale cos mi sie zdaje , ze przy power consuption 3000mW to bedzie raptem okolo 1500mW na RF . Dokladnie tez podejzewam , ze szymon_wolebez twoj nadajnik na RF out bedzie mial okolo 700-800 mW przy opisie power consuption 1500mW . Na co zreszta wskazywala by cena .

To samo opisane jako RF out 1500mW w podobnej cenie jak to 3000mW jest tu :

http://cgi.ebay.com/1500mW-4CH-Wireless-Video-TX-RX-2DC-for-Camera-UK24_W0QQitemZ370060356489QQihZ024QQcategoryZ48632QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

uk24g.jpg

 

 

szymon_wolebez - mozesz powiedziec ile wazy twoj sam nadajnik z antena ?

 

Drodzy czytelnicy - popatrzcie na fotki urzadzen na tych aukcjach i jezeli ktos z was takiego uzywal lub uzywa - prosze o podzielenie sie wnioskami z zakresu zasiegu i ewentualnych zaklocen , jak i alternatywnie stosowanych anten naziemnych 1.2GHz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remzibi,

A nie lepiej rozwazyc opcje drozsza , ale o sprawdzonych wlasciwosciach.

Czyli Comtech-a.Tez robia wersje 1.2 i rowniez male nadajniki.

Ten ,,design'' ja i kolega juz znamy.Nie jest to zbyt stabilne a juz na pewno nie polecialbym tym dalej jak 1-2km.Rozwaz te opcje.

Jak widzisz , wiekszosc wyciaga wnioski z moich i innych bledow i nikt juz raczej takich wynalazkow nie kupuje.

To moje zdanie,jak widze obudowe tego typu i poznalem dosc gruntownie co tam w srodku siedzi.

Na Ebay jest porzadny z Mobicom zestaw 1,2GHz ktory pawdopodobnie ,,zagada'' z ukladem diversity na 2-4 glowice (projekt niedlugo ujrzy swiatlo dzienne).Wowczas bylaby tylko kwestia dokupienia glowic.Poza tym nadajniki tego typu nie sa kompatybilne (koncowki czestotliwosci kanalow w dwojkach albo piatkach)

Oszczedzisz sporo zdrowia,biorac pod uwage zdanie bylego uzytkownika-na szczescie tego typu nadajnik-ale na 2,4 uciekl z modelem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo.

http://cgi.ebay.pl/High-quality-1-2-GHz-ATV-Video-Stereo-Audio-Receiver_W0QQitemZ140211651689QQihZ004QQcategoryZ4675QQcmdZViewItem

 

 

http://cgi.ebay.pl/1W-1-2-GHz-Unmanned-Aerial-Vehicle-Video-FM-Transmitter_W0QQitemZ130227423340QQihZ003QQcategoryZ4675QQcmdZViewItem

 

Nie wiem tylko jak z rzetelnoscia sprzedawcy,bo ponoc ostatnio sa problemy.

Jesli wysla z Holandi,bedzie dobrze,jesli z USA,moze byc stres.

Ja nie jestem zwolennikiem tej czestotliwosci,ale jako alternatywa na RC nadajnik 2,4GHz

jest to jakies wyjscie.Spektrum czestotliwosci jest tak duze,ze spokojnie mozna dobrac na zasadzie ,,szukania'' takie miejsce ze wzajemnie nie ,,poczuja'' ze dzialaja obok siebie.

Reszta/inne to padaczki z szalasow.Ten tuner to to samo na czym lataja ,,nasi'' tyle ze 1,2.

 

Zbyszek juz poradzil sobie z tym problemem (przycina kolor/slabe nasycenia).Ja walczylem,ale sukces polowiczny.W przypadku orginalnego nadajnika ten problem nie powinien wystapic (deemfaza/filtry).

Moze wyjdzie drogo,ale jest to pewniak,ze bedzie dzialal dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzieki Peter.

Tak , czytalem o przebojach Zbyszka z tym ustrojstwem , niestety nie czuje sie dobrze w temacie techniki W.CZ (zwlaszcza GHz) jak i nie posiadam niestety do tego sprzetu .

Ok - mam w kazdym razie na "koncu oka" porzadany sprzet i rozpoczynam dodatkowe przeszukiwania netu oraz rozwazania nad zakupem .

 

EDIT: no poczytalem sobie troche - mimo wszystko stosunek osiagi/cena jest bardzo korzystny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jak byś remzibi był zainteresowany to mam na sprzedaz nowy nadajnik 1000mw, 2,4 Ghz , odbiornik , i moze kamere Kx 191 ,

 

Poprosze o szczegolowa oferte cenowa na PW , oraz linki do specyfikacji tego sprzetu do tego watku , kazdy bedzie mogl sie przyjzec i byc moze sie wypowiedziec .

 

EDIT . -IRC- specyfikacja z fotkami trafila na mojego maila - oczywiscie dziekuje - oferta cenowa bedzie zatem na forum ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciągle jestem w fazie testów mojego zestawiku 1.2Ghz.

Jak czas i mozliwosci mojego PC pozwola to umieszcze wkoncu filmiki z lotów.

Loty z przed tyg. i loty z wczoraj.

Co moge powiedziec hmmm Powoli przestaje byc zadowolony z zestawu. Kamerka jest strasznie oslepiana, nadajnik ma swą mase. Faktycznie moc wyjsciowa jest zagadką.

Loty które robiłem do tej pory to loty klasyczne z ziemi a obraz był rejestrowany na laptopiku. Wiec latałem tak daleko jak byłem w stanie. Licze na pomoc kolegi z kabelkiem ucz.-tren. i oczkami przed monitorkiem a moze i gogielkami.

O ile działa całe to ustrojstwo jest oki. Mysle ze zasieg jest podobny do odbiornika. Bo jak leciałem daleko miałem wrazenie, ze łapie zakłucenia.

Dalsze relacjie w trakcie. Ale nie polecam tego typu zestawu. Juz sni mi sie stestowanye 2.4Ghz 1000mW i loty nad okolicą...... Ale najpierw wymecze to co mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.