Skocz do zawartości

Czy aparatura może się lekko nagrzewać?


Decha

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem przelotkę lutowaną do baterii w mojej aparaturze do HB2 po około 2 minutach pracy była lekko ciepła w okolicach kwarcu (jak wyciągałem kwarc też był ciepły). Na początku myślałem że to od zasilacza ale posprawdzałem napięcie wej. po włączoną apką i było równiutko 12V. Podpinam na bateriach (w sumie jeszce na bateriach aparatura nie chodziła dłużej jak 30sek.) i też ten sam efekt. Czy to normalny objaw jest? (właściwie to nadajnik jest to może ma się trochę zrobić ciepły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem logiczne by to było. A tak atenki nie wysuwam bo apke mam pod kompem do FMS-a. Na wszelki wypadek wysunę ją tak do połowy może styknie. Dziś pierwszy raz poderwałem maszynę od ziemi bardzo miłe wrażenie ale widze już że nauka nie będzie prosta he he :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwicząc na symulatorze ze schowaną anteną i włożonym kwarcem powodujesz że moc emitowana nie idzie w eter tylko kumuluje się w postaci ciepła na końcówce mocy.

Z czasem końcówka przegrzewa się i ulega spaleniu (gwarancja nie obejmuje takich przypadków). Do ćwiczeń najlepiej wyjąć kwarc nadawczy (wyłączasz wówczas moduł W.CZ - nadawczy) wówczas możesz nawet odkręcić antenę aby ci nie przeszkadzała. Ponadto baterie starczą na o wiele dłuższą pracę gdyż aparatura będzie wówczas pobierać znacznie mniej prądu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy symulatorze to mam takie pytanko czy to jest dobre ustawienie w FMS pod HB2? Lata się dobrze i chyba jest OK ale pytam dla pewności co by w porę wyłapać ewentualny błąd.

konfigfmspe8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Michaił" dobrze słyszałeś będzie tracić zasięg ponieważ przegrzana końcówka nigdy nie będzie pracowała tak jak przed usmażeniem jej.

A co do tego opisu w " Modelarzu" to troszkę się rozpędzili większość aparatur nie ma modułów W.CZ (moja WK-0703 akurat ma) tylko zwykłe kwarce które po wyjęciu odłączają nadajnik normalnie pierwsze moje skojarzenie biorąc pod uwagę moją starą aparaturę pomyślałem sobie żeby do lotów na symku wyjąć z niej płytę główną z modułem W.CZ :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już okazje rozkręcić moją fabryczną apke od HB2 ale płytek nie wykręcałem. Jakie stosuje się końcówki mocy w takich radiach (6CH) jest jedna czy więcej. To tranzystor mocy czy układ scalony?

 

A tak w ogóle to w tym FMS-ie to mojej apki nie da się skalibrować idealnie albo chociaż bardzo dobrze zawsze w zawisie ściąga lewo lub prawo i zawsze ogon ciągnie do tyłu nawet jak trymer jest na Max do przodu. Jak przełączę sterowanie na klawiaturę to wisi jak by go na nitce trzymali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.