Skocz do zawartości

Pierwsza rakieta - wiadomości ogólne


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Silniki są zrobione, a teraz mam mały problem, jak by wykonać korpus rakiety... Tzn. inaczej - z budową korpusu sobie poradziłbym, ale większym problemem byłoby odpalenie i zamontowanie rakiety. Chodzi mi tu o to, jak się mocuje taką modelarską rakietę do takiego pręta co jest na zdjęciach nieraz... Lub po prostu - jak wykonać ten cały "starter" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Spoko wodza. Moja rakieta ma ok. 3cm średnicy, jest stosunkowo ciężka (głównie to paliwo), ma jakieś 30cm wysokości... Na zapalnik pomysł też mam, pręt startowy jakiś znalazłem, a tą rurkę (prowadnicę) co jest prowadnicą przy rakiecie to zrobię chyba ze słomki (takiej od napojów).

 

Szkoła się kończy, tak więc za kilka dni powinienem wypróbować moje małe V-2. I jeszcze jedno pytanko: czy Wam te rakiety też takie ciężkawe wychodzą? No i - czy to powinno unieść się w powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia? Filmu od razu nie wywołam! A waga - no w stosunku do modelu szybowczyka to wydaje mi się ciężkawe, tak na oko będzie jakieś 200- 300g... No nie wiem... Nie mam żadnej dobrej wagi...

 

A tymczasem robię kolejną rakietkę - tym razem takie małe dziadostwo, robię je głównie po to, by jakoś wiedzieć jak to "wypali"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbyła się pierwsza "próba". A raczej była to tylko chęć odpalenia ukończonej rakietki (tej małej), ale zakończyła się totalnym niepowodzeniem... W sumie, może nie totalnym... A wszystko przez na prędce wymyślony i zaimprowizowany "zapalnik" (lepiej nie będę go opisywał :oops: ). Coś zaczęło się fajczyć, ale były to tylko resztki paliwa ktore "osiadły" na dyszy i skończyło się na tym... Aha - no i straty jeszcze, czyli:

-spalony statecznik (wszak to drobiazg, ale jednak)

-zmarnowane zapałki, nerwy...

-opalona dysza (raczej nic poważnego).

 

:idea: Jaki stąd wniosek?

Ano taki, że nie zacznę nastepnej próby, dopuki nie wykonam porządnego zapalnika!

Może mielibyście jakieś pomysły (najlepiej bez wykorzystania zapałek i tego drucika z żarówki)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego odpalić? Chodzi np: o bateryjkę 4,5 V ?

A świeca żarowa - w zasadzie nigdy nie zajmowałem się "prawdziwymi" silnikami, więc trudno mi powiedzieć, czy to by się nadawało...

Ale wczoraj odpaliłem nadmiar paliwa, który owinąłem w folię aluminiową... No i to trzeba jednak podgrzewać jakimś płomykiem (z zapałki/ zapalnikczki) przez kilka sekund... No ale jak się zapaliło to już było nieźle - ta sama mieszanka jest w silniku. Folia ta widocznie nie lubi wysokich temperatur :)

 

Pomyślę jeszcze nad sposobem zapalania. Ale pewna osoba poradziłą (tzn. zasugerowała), że jako lont od biedy można by zastosować wełnę spryskaną dezodorantem... No nie wiem - w każdym bądź razie warto zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj poszedłem odpalić tę "próbną" rakietkę, no i... cóż. Jako zapalnik użyłem zimnego ognia, ale okazało się, że nie był to najlepszy pomysł (dla rakietki). Ano ten iskrzący płomyk szedł pod górę, szedł... i zapalił dyszę, później resztę... :| wszystko zaczęło się palić, mieszanka też, ale kopa już nie miało, bo "obudowa" też poszła.

No ale mam jeszcze duże 2 silniki, jeden zamontowany jest w rakiecie. Ale w tych dużych zagipsowałem dysze, więc nie powinno być już tej "niespodzianki". :oops:

***

A dziś odwiedziłem złom, i wybrałem pręcik na start - teraz mam lepiej pasujący do słomki (tzn. prowadnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

heh kiedys tez budowałem rakiete na paliwo(saletra, cukier puder i węgiel) silnik niestety sam zrobiłem i była jakas dziwna saletra wogóle sie nie paliła , zeby złaczyc te składniki do paliwa użyłem denaturatu . Ląt zrobiłem tak, saletre z węglem i cukrem pudrem wymieszłem z wodą obtoczyłem w tym grubą wełne i wysuszyłem. Moja miała nawet spadochron ,zrobionu z worka na smieci(posklejanego żelaskiem):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zadziałało?

Coś ostatnio naszło mnie, by powrócić do rakietek, które ciągle mi zawadzają pod biórkiem 8) - po prostu lenistwo... Saletry mam na razie sporo, jagodzianki też... A ja nic!

A tak na uwadze - zastanawiam się, czy nie zrobić by może rakiety na paliwo ciekłe (sporo roboty, oj sporo, skąd tu zabrać gaz rozweselający?), albo rakietki stylizowanej na Panzerfausta - pomysł chyba głupi... ale oryginalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zadziałało?

Coś ostatnio naszło mnie, by powrócić do rakietek, które ciągle mi zawadzają pod biórkiem 8) - po prostu lenistwo... Saletry mam na razie sporo, jagodzianki też... A ja nic!

A tak na uwadze - zastanawiam się, czy nie zrobić by może rakiety na paliwo ciekłe (sporo roboty, oj sporo, skąd tu zabrać gaz rozweselający?), albo rakietki stylizowanej na Panzerfausta - pomysł chyba głupi... ale oryginalny...

spadochron i ląt działał, paliwo nie zadziałałało ,coś było nie tak z saletrą kupiłem 5kg za 25zł bo inaczej nie miałem gdzie i jeszcze sie nie paliła :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.