Skocz do zawartości

Łączenie serw lotek vs. miksery


ojdas

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc, zamontowałem sobie w samolocie oddzielne serwa do 2 lotek, a w odbiorniku mam tylko jedno wejście na lotki, wiec zrobiłem coś na wzór kabelka Y i teraz można już podłączyć naraz 2 serwa do odbiornika, hmm i tutaj pojawił sie problem jak to zgrać z aparatura gdzie tak jak zauważyłem lotki powinny sie przy skręcie wychylać na przemian z innym kanałem np. sterem kierunku?

Mam Sanwe VG6000 i odbiornik, który był przy zakupie aparatury.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwrotnie zamontowac jedno serwo? :)

 

a jak nie chcesz uzywac Y to w sanwie włączasz flapperon i kabelek z jednego serwa wkladasz do gniazda 6 w odbiorniku.

 

i juz Ci dzialaja niezaleznie serwa :)

ew poprawki zrobisz reversem na aparaturze.

 

milo i elegancko :)

 

 

ps.mam ta sanwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół serwa do lotek są zamontowane tak jakby w lustrzanym odbiciu. To powoduje, że połączone kablem typu "Y", wychylają się naprzemiennie.

 

lotki powinny sie przy skręcie wychylać na przemian z innym kanałem np. sterem kierunku?

 

Co to znaczy na przemian ze sterem kierunku?

Standardowo lotki reagują na inny drążek w aparaturze niż ster kierunku, ale można zastosować mikser (odpowiednia funkcja nadajnika), który powoduje sprzęgnięcie ruchu lotek z ruchem steru kierunku. I wtedy nie jest "na przemian" tylko równocześnie - jak ster kierunku w prawo, do prawa lotka w górę, a lewa w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwrotnie zamontowac jedno serwo? :)

 

a jak nie chcesz uzywac Y to w sanwie włączasz flapperon i kabelek z jednego serwa wkladasz do gniazda 6 w odbiorniku.

 

i juz Ci dzialaja niezaleznie serwa :)

ew poprawki zrobisz reversem na aparaturze.

 

milo i elegancko :)

 

 

ps.mam ta sanwe ;)

 

OK, a co z przypadkiem kiedy klapy są podłączane do kanału 6?

Czyli mam oddzielne serwa na lotki i oddzielne serwa na klapy.

Wówczas Y-kiem podłączam lotki do kanału lotek to samo robie z klapami?

Z tym, że jedno serwo powinno być ustawione np. rewersem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwrotnie zamontowac jedno serwo? :)

 

a jak nie chcesz uzywac Y to w sanwie włączasz flapperon i kabelek z jednego serwa wkladasz do gniazda 6 w odbiorniku.

 

i juz Ci dzialaja niezaleznie serwa :)

ew poprawki zrobisz reversem na aparaturze.

 

milo i elegancko :)

 

 

ps.mam ta sanwe ;)

 

OK, a co z przypadkiem kiedy klapy są podłączane do kanału 6?

no to wtedy rozgaleznik Y niestety... i lustrzane serwa

 

Czyli mam oddzielne serwa na lotki i oddzielne serwa na klapy.

Wówczas Y-kiem podłączam lotki do kanału lotek to samo robie z klapami?

Z tym, że jedno serwo powinno być ustawione np. rewersem?

 

Lotki na Y + lustrzane serwo (j.w. napisalem)

a klapy normalnie (jak masz 2 serwa to rozgaleziacz Y ale bez lustrzanego serwa) - maja dzialac tak samo (dół-dół, góra-góra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdzałem czy da się odwrócić serwo lub orczyk i hmm jest mały problem z tym.

Załączam link do innego (zachodniego) forum gdzie widać dokładnie jak są wbudowane serwa lotek w skrzydła i za bardzo nie ma jak tego zrobić? ps. właśnie tak i model składam :-) tylko ciut mniejszy

Link: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=680905

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam temat, moja ślepota nie zna granic cały czas było dobrze, a ja sobie ubzdurałem, że serwa wychylają się w tą samą stronę nie wiedzieć czemu :(

ps. chyba dlatego, że nie podłączyłem lotek tylko tak na sucho sprawdzałem czy działa ;-)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.